[:cs]VIDEO ‚Ženy musí vydělávat méně, jsou totiž slabší, menší a méně inteligentní‘[:]

[:cs]

ČLEN EVROPSKÉHO PARLAMENTU POLÁK JANUSZ KORWIN-MIKKE | FOTO: WIKIMEDIA

 

Polský europoslanec Janusz Korwin-Mikke, který je proslulý svými kontroverzními názory, na plenárním zasedání europarlamentu řekl, že muži jsou inteligentnější než ženy. Politik tak teď čelí vyšetřování. Hrozí mu výtka, pokuta, dočasné zbavení hlasovacích práv i dočasný zákaz účasti na aktivitách parlamentu.

Polskému europoslanci hrozí postih za sexistické výroky. Prohlásil, že ženy jsou méně inteligentní

„Samozřejmě, že ženy musejí vydělávat méně než muži, jsou totiž slabší, menší a méně inteligentní,“ řekl čtyřiasedmdesátiletý poslanec Korwin-Mikke.

„Víte, kolik žen je v první stovce hráčů šachu? Já vám to řeknu, žádná,“ dodal. Byl to jeho vklad do debaty o nerovnosti v odměňování žen a mužů, která tehdy probíhala.

Na jeho slova na místě reagovala španělská europoslankyně Iratxe Garciová-Perezová.

„Podle vašeho názoru bych neměla mít právo na to být členkou parlamentu,“ odpověděla polskému kolegovi španělská europoslankyně Iratxe Garciová-Perezová.

„Jsem tu, abych ochránila všechny ženy Evropy před muži jako jste vy,“ řekla Perezová.

Korwin-Mikke je zakladatel euroskeptické strany Svoboda. Již předloni ho parlament potrestal za hajlování v zasedacím sále, před rokem pak za hanlivé výroky vůči migrantům.

zdroj . ( 1 ) ( 2 ) fcb CNN

Mar[:]

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu