VIDEO: Prezident Zeman napaden ve volební místnosti. A reakce na sociálních sítích na sebe nenechali dlouho čekat.

Prezident Miloš Zeman v pátek odpoledne na první pokus neodvolil.  Zemana před hlasováním napadla polonahá ukrajinská extremistka Angelina Diashová“ ze skupiny FEMEN. Proti ženě okamžitě zakročila  ochranka. Zeman z místnosti spolu s ochrankou odešel. Po několika minutách se vrátil, a uvedl, že je poctěn, protože ho napadla aktivistka skupiny Femen, která nedávno napadla také papeže. Skupina se k akci přihlásila na sociálních sítích. A reakce na sociálních sítích na sebe také nenechali dlouho čekat.

Ve chvíli, kdy chtěl prezident republiky Miloš Zeman odvolit ve volební místnosti na Lužinách (Praha 13)  a připravoval si doklady, vrhla se k němu žena vysvlečená do půl těla s výkřiky „Zeman, Putinova běhna“ – stejná slova jako ta, která měla napsaná na své nahé hrudi. Na svém webu to uvedla skupina Femen. Proti ženě okamžitě zakročila ochranka a ta také prezidenta ihned odvedla z místnosti. Žena se před příchodem prezidenta ukrývala mezi čekajícími novináři.

Video z volební místnosti na Praze 13 – zdroj: FB Hej, občané

Komentáře k incidentu na sociální síti Facebook na sebe nenechali dlouho čekat. Známý propagátor evropské unie a rusofob v jedné osobě, Tomasz Peszynski, spekuluje na svém profilu o tom, že by to také mohla být provokace, která má Zemanovi přihrát voliče. (zřejmě na pokyn z Ruska pozn. redakce)

„FEMEN nebo jejich česká verze napadly Zemana! taky to mohla být provokace!“

 

printscreen z FB profilu Tomasz Peszynski

Vzápětí ale dodává:

„Že je Zeman „Putin´s slut“ je samozřejmě pravda, ale protestovat proti němu v den voleb tak , že to vypadá jako jeho ohrožení, je takticky opravdu kravina. Buď to udělali úplní pitmoci nebo je to provokace. To je můj názor.
Jako zarytý Zemanův odpůrce se od toho distancuji.“ / odkaz

Na twitteru se také k incidentu vyjádřil přededa hnutí SPD, Tomio Okamura

Prezident se po několika minutách do volební místnosti vrátil a odvolil

O incidentu informují pravděpodobně všechna česká a slovenská media.

Comments

comments

fotograf, autor, administrátor a vlastník webu Freedom for Europe Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | Fotoreportáže na Flickr email:webmaster@freedomeurope.eu

×
Ahoj!!
Jak vám můžeme pomoc?