[:cs]VIDEO. Parkour na hřbitově? V Oslavanech na Brněnsku. Školáci skákali po hrobech a s videem se chlubili na sociálních sítích[:]

[:cs]

Školáci skákali po hrobech

 

V Oslavanech na Brněnsku mělo řádění skupinky školáků za výsledek rozbité lucerny a rozházené květiny mezi hroby a pomníky

Rozbité lucerny a rozházené květiny mezi hroby a pomníky zůstaly po řádění skupiny školáků na hřbitově v Oslavanech na Brněnsku. Celou akci si natočili a video koluje po sociálních sítích. Případem už se zabývá i policie, radnice plánuje nad hřbitovem zvýšit dohled.

Místo posledního odpočinku stovek lidí z Oslavan a okolí si skupinka chlapců spletla s hřištěm. Skákali po hrobech a náhrobcích, rozbíjeli lucerny a rozhazovali květiny.

Na radnici se teď sypou stížnosti, poškozené drobnosti v ceně stokorun bude nejspíš platit sama. Jestli účty pošle rodičům mladíků, zatím neví. „Budeme to muset nějak řešit,“ říká starosta Oslavan Vít Aldorf (ODS).

Ředitel školy i třídní učitelky prý chování na hřbitově s žáky řešili. Jak, ale ředitel neupřesnil. Škola je na své žáky v tomto případě krátká. Po náhrobcích skákali ve svém volném čase. „Je to určitě odrazem výchovy těch dětí v rodinách,“ říká starosta Oslavan Vít Aldorf (ODS).

Případem se už zabývá i policie, radnice plánuje nad hřbitovem zvýšit dohled.

Vandalismus . Jako vandalismus se označuje svévolné poškozování a ničení veřejného i soukromého majetku či podobných statků, které nepřinášejí pachateli žádné materiální obohacení a pro které pachatel zpravidla nemá žádný motiv – většinou tak koná jen pro vlastní potěšení či pro potřebu odreagovat se.

zdroj : fcb

Mar[:]

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu