VIDEO. Orbán. Lídři EU hovoří o migraci. MOCNÉ SÍLY. MAFIE A VÝNOSNÝ OBCHOD

Viktor Orbán.(Zdroj: SITA/AP)

Maďarský lídr, který postavil v roce 2015 ploty, aby udržel vlnu NEŽÁDOUCÍCH mimo svou zem, o sobě tvrdí, že chrání křesťanskou Evropu od invaze muslimů ( NEŽÁDOUCÍCH ).

Maďarský premiér Viktor Orbán použil vojenskou terminologii, když popisoval míru rozporů ohledně migrace v Evropské unii, kdy se na summitu země střední a východní Evropy i nadále bránily přijímání dalších uprchlíků. Informovala o tom v pátek agentura AP.

Ve svém videu na Facebooku Orbán barvitě popisuje čtvrteční večeři na summitu EU, která očividně skončila až po půlnoci. S úsměvem uvedl: Je 0.40 h. Až dosud jsme zápasili jeden s druhým. Byl to těsný souboj.

TRVALI NA SVÉM

Orbán dále řekl, že Poláci, Maďaři, Češi a Slováci „si v boji počínali dobře“ proti těm, kteří od nich chtěli, aby přijaly uprchlíky z Itálie a Řecka. „Trvali jsme na svých stanoviscích, nemohli jsme však přesvědčit naše protivníky,“ uvedl Orbán s tím, že boj bude pokračovat na dalším plánovaném summitu EU v březnu.

Agentura AP připomíná, že již více, jak dva roky trvají spory mezi západem a východem v rámci EU o tom, jak čelit problémům s migrací. Neshody vyústily v nedůvěru mezi partnery v EU a posílily protiimigrační strany v celé Evropě. Ohrozily tak samotný evropský projekt v době, kdy čelí brexitu a dalším problémům. Ve čtvrtek čtyři středoevropské země včetně SR oznámili, že plánují přispět zhruba 35 miliony eur na posílení hranic EU. Někteří lídři tento krok přivítali, další se domnívají, že to stále ještě nestačí, nebo v tom dokonce vidí cynický manévr, jak se vyhnout sdílení břemene uprchlíků.

MOCNÉ SÍLY. MAFIE A VÝNOSNÝ OBCHOD

Orbán ve svém videu dále uvedl, že i přes dohodu o posílení hranic stále existují „mocné síly“, které se snaží přivést NEŽÁDOUCÍ do Evropy a přerozdělit je.

zdroj : AP , Viktor Orbán

Mar

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu

×
Ahoj!!
Jak vám můžeme pomoc?