[:cs]VIDEO. Manipulace zprávami na TV Nova- Novináři mlčí a bojí se, říkají Hanslík a Smetana[:]

[:cs]

Manipulace zprávami na TV Nova- Novináři mlčí a bojí se, říkají Hanslík a Smetana. Jaké překvapení. K tomu dochází ve všech TV !!!

Emma Smetana a Hanuš Hanslík již nepracuji na TV Nova. Podle jejich přesvědčení byli propuštění poté, co upozornili na podivné praktiky při přípravě zpravodajství na nejsledovanější české televizi. Televizní noviny vykazují při bližším zkoumání mnoho podivností – zejména v tématech týkajících se prezidenta Miloše Zemana, ministra financí Andreje Babiše, hnutí Úsvit a tak dále. Zeptali jsme Emmy Smetana, kterou s televizí čeká soudní řízení, a Hanuše Hanslíka, co stálo za jejich výpověď, ale i na konkrétních příkladech manipulaci. Na TV Nova jsme byli odkázáni na tiskovou mluvčí, která nám sdělila pouze to, že oba redaktoři byli propuštění z důvodů reorganizace.

.Jedná z nejzajímavějších reportáží je zpracování legendárního 17. listopadu 2015. Ač bylo hlavním tématem velké většiny médií to, že prezident republiky Miloš Zeman vystoupil na jednom pódiu s Martinem Konvičky, takovou věc jsme se ze zpravodajství nedozvěděli. Konvička zde není vůbec zmíněn a vše vyznívá jako „setkání podporovatelé Miloše Zemana“. Což ale nikdo, kdo ten den sledoval zpravodajství, případně byl sám na místě, rozhodně Nemůže potvrdit.

Dalším příkladem praktik TV Nova jsou reportáže o pražských stavebních předpisech. Zde jsou v jasné převaze zastoupení kritici nařízení. Některé informace pak byly vyloženě nepravdivé (např. Fakt, že předpisy nesplňovaly parametry Evropská unie). Neobjektivitu reportáží potvrzuje v našem rozhovoru i Hanslík.Chlebíčky Andreje Babiš

Za zmínku stojí i důležitost zpráv podle TV Nova. Dobrým příkladem je 15. listopad 2016. Premiér Bohuslav Sobotka měl ten den bilanční schůzky s ministry, tématem byl takové zákon o pomluvě hlavy státu a například Události na České televizi kde za hlavní zprávu zvolili zpomalení ekonomického růstu. Nova na to šla jinak. Prostor sice dostal ministr financí Andrej Babiš, ale v „kauze dražších poslaneckých chlebíčků“, zdražily totiž kvůli DPH, které do té doby poslanci nepřipláceli. Babiš v reportáži vystupuje jako ten, kdo v této zásadní otázce – dvou korun navíc za chlebíček – zastupuje zákon.

Hanslík v rozhovoru pro FORUM 24 popisuje, jak se na Nově informovalo o kauze Čapí hnízdo v den Babišova vystoupení ve sněmovně, kdy kauzu vysvětloval. Reportéru byly na ranní poradě schváleny dva příspěvky – jeden ze sněmovny, druhý popisující celou kauzu včetně Babišova výroku z minulosti, kdy mluvil o tom, že farma je jeho. Druhá reportáž se ale na televizní obrazovky nikdy nedostala. „Vypadalo to, jako by se odehrála jedna z běžných hádek ve Sněmovně,“ uvedl Hanslík.

zdroj : youtube

Mar[:]

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu

more recommended stories

×
Ahoj!!
Jak vám můžeme pomoc?