[:cs]VIDEO. Drzá Klára naložila Babišoj ohledně EET. Máme rozhovor[:]

[:cs]

Podnikatelka Klára Novotná vystupující na sociálních sítích pod přezdívkou Drzá Klára natočila na YouTube video proti EET.

Tvrdě se v něm pustila do ministra Babiše.

 

EET štve dost lidí. Spousta živnostníků skončila. Myslíte si, že takováto forma protestu je k něčemu, nebo to prostě berete jen jako své osobní vyjádření?

Své video beru pouze jako vyjádření svého osobního názoru. Někdo s ním souhlasí, jiný ne. Rozhodně jsem ale nečekala takovou medializaci. Plně chápu, že spousta živnostků chce skončit. Sice se říká ,,Poctivého nepálí“, ale čeho je moc, toho je příliš. Kontorola ze strany státu, je až příliš násilná. Jsou přece pověřeny příslušné úřady pro kontolu živnostíků. EET byla lidem násilně vnucena se slovy, že podnikatelé kradou. Neříkám že všichni živnostníci jsou poctiví, ale osočovat všechny, že okrádají stát? To silný šálek kávy i pro moji houževnatou povahu.
A podívejme se na to z pohledu malých živnostníků, řemeslníků a mnoha dalších. Je tu mnoho faktorů, které lidi rozlobí. Od nákladů na EET až po samotnou technickou obsluhu kas. Dnes jsem projížděla městečkem, ve kterém ještě loňský rok byly tři obchůdky a dvě restaurace. Teď je zde jeden obchod a jedna restaurace. Dnes už zavřené obchody obsluhovaly postarší dámy v penzi, které si tržby zapisovaly do starého školního sešitu a mohly si přividělat tak maximálně trochu na přilepšenou. Ale nedivím se, že teď obchod zavřely. Nákup zařízení by je stál stejně jako nákup zboží na měsíc a ještě by se to museli naučit obsluhovat. Shodou okolností dnes v té obci vypadla elektřina, to by musely dámy své obchody zavřít, když by zákazník nemohl dostat svou účtenku?

 


Máte možnost se sejít přímo s Babišem a položit mu 4 otázky, jak by zněli?

  1. Proč jste raději dal práci strojům pro EET než lidem, kteří by prováděli více kontrol u živnostíků?

  2. Nemyslíte, že říct že podnikatelé okrádají stát bylo trochu přes čáru?

  3. Když už jste spustil EET, nemyslíte, že zlepšovat nedostatky v systému, když už jsou některé vlny zapojené, je trochu pozdě?

  4. Jedna půlka Vás nenávidí a ta druhá uctívá jako modlu. Jak si hodláte na svoji stranu získat tu druhou polovinu lidí?

 

Babiš sám říká, kdo je poctiví, nemá se čeho bát. Souhlasíte?

Není úplně pravda, že poctiví se nemusí bát. Když přichází technický pokrok, musíme se mu naučit. Ale k učení patří chyby. Jak však sám Babiš straší, postihy od příslušných úřadů budou ve velkých částkách.

 

Přes noc hvězdou. I tak by se dal pojmenovat zájem o Vás po natočení videa. Jak jste sama napsala, chcete točit další kousky. Zvládáte a hlavně, zvládnete ten tlak, který se dostaví?

Jak jsem zjistila točit videa mě baví. Ale musí se počítat i s negativní reakcí. Zvláště pak v tak aktuálním politickém tématu. Jsme ve svobodné zemi, kde každý má právo na svůj názor, a počítám s tím, že se někomu má videa a názory nebudou líbit. Pro ně mám jedinou radu – prostě na ně nekoukejte.


Jste připravena na záporné, zlé, a někdy i výhružné reakce lidí?

Dotkla jsem se ožehavého tématu a názory na celou situaci jsou různé. Setkávám se jak se sympatiemi, tak i antipatiemi. Jak mi dnes jeden člověk řekl: ,,Vykopala jsi válečnou sekeru“ a je pravdou, že stojím přímo uprostřed.

 

Trochu odlehčíme. Je možné, že se stanete další youtuber hvězdou. Pověsíte pak živnost na hřebíček?

Rozhodně si nemyslím, že bych se stala youtuber hvězdou. Ale svoji práci miluji a rozhodně u ní chci zůstat.

 

Poslední otázka. Jakou videopeckou nás potěšíte příště?

To bude překvapení.

 

Díky za rozhovor

autor : Marek Novák

zdroj : youtube , fcb

Mar[:]

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu

×
Ahoj!!
Jak vám můžeme pomoc?