[:cs]VIDEO: DO NĚMECKÉHO BREMERHAVEN DORAZILO NA STOVKY KUSŮ TĚŽKÉ VOJENSKÉ TECHNIKY USA[:]

[:cs]

2:22 9.1.2017 Bremerhaven / Německo

V neděli 8.1.2017 dorazilo do německého přístavu Bremerhaven velké množství těžké vojenské techniky a vybavení. Jedná se o 87 amerických bojových tanků M1 Abrams a 144 tanků Bradley. V přístavu došlo ke spontánním demonstracím.

Ukázka obranné schopnosti
Na 4000 vojáků a 2000 tanků, stejně tak jako obrněná vozidla 3. tankové brigády a 4. pěší divize („Iron Brigade“) z amerického Fort Caston v Coloradu by měla demonstrovat „ukázku obranné schopnosti“.

Německý Bundeswehr se podílel na vykládání US vojenské techniky
Při vykládání vojenské techniky pomáhal i německý Bundeswehr pod vedením velitele Winfrieda Zimmera, který pro zpravodajský server RT Deutsch vyjádřil velkou radost nad tím, že se může podílet na této akci.

Přivezení bojové síly do Evropy ve správný čas a na správné místo
Plukovník americké armády Tedd Bertulis, zástupce vedoucího logistiky americké armády v Evropě (EuCom), se sídlem ve Stuttgartu, prohlásil, že tato operace je důkazem, že „nutné bojové síly mohou být do Evropy přivezeny ve správný čas a na správné místo.“

Vojenská operace není v režii NATO
Transport těké techniky v rámci této operace nezastřešuje NATO, nýbrž spadá pod přímé velení USA. Podle vyjádření vojenského analytika Thomase Wiegolda bylo do Bremerhaven přivezeno 446 pásových vozidel a 907 ostatních vozidel armády USA. Letecky dorazilo na 3500 vojáků. Příslušníci americké armády zůstanou nejprve v Německu, později se část přesune do Polska a část do pobaltských států.

Příspěvek připravil: Zdeněk Chytra
[:]

Comments

comments