[:cs]VIDEO. Banga převzal cenu Nadace Charty 77 za bojkot skupiny Ortel a Šiklová měla orgasmus[:]

[:cs] Nadace Charty 77 ve středu předala ocenění za občanskou statečnost. Cenu Františka Kriegla převzal Banga za svůj trapný výstup na Slavících.

Nadace Charty 77 ocenila Bangu za „odvážný občanský postoj“, který prezentoval, když při loňském vyhlašování hudebních cen Zlatý slavík protestoval proti ocenění skupiny Ortel. Texty a projev kapely využívají nepřijatelnou rasistickou a xenofobní rétoriku, na což Banga při ceremoniálu reagoval odchodem ze sálu, uvádí nadace.

„Nesmírně si toho vážím, jsem za to velmi rád. Ale jak už jsem uvedl v řeči v sále, za sebe si myslím, že jsem v tu chvíli neudělal nic výjimečně statečného, jen jsem prostě udělal něco, v co jsem věřil, že je v ten moment správné, a tomu věřím i teď,“ uvedl Radek Banga ve vysílání ČT24.

„Šíření nenávisti je nutné se společensky postavit a jsem velmi rád, že jsem se tomu nepostavil sám. Těch lidí, kteří se postavili xenofobii, homofobii či jinému šíření nenávisti, je mnoho,“ dodal Banga.

Pokud si nějaká partička rozdává pivní suvenýry, je to jejich věc. Je li to v soukromí. Pokud to však přenáší veřejnoprávní televize za naše peníze, tak jdou žerty stranou. Prý hrdina, co zpívá a nebojí se.

Například Lolita, jež je z alba Autentik vydaného v roce 2011. „Až budeš velká, přijď si pro semeno,“ zpívá například hrdinně Gipsy.cz v písni. Zároveň zmiňuje, že ví, že ji „p@cá ten DJ“.S@rme na abstrakce a držme se faktu,“ zní pak pro změnu v písni 36 hodin bijač. Já vím, že tě p@cá Dýdžej, hrdinně dle Šiklové zazpívá Banga.

Mimo jiné se tam objevuje i „prdel holá“. „Šmejde, nekoukej mi do karet… Možná má velkou p@ču,“ zpívá pak v další písni z tohoto projektu – V podchodu je poker. „Nebýt toho kafe, chcíp bych tu. Karty vy@rdaný,“ zní dále.

Je mi 28 kurva, tak se mi nevnucuj…

Uvádět na trh tyto skladby je skutečně velká statečnost, což ocenila slavná Charta 77. Vždyť to musí každý majitel diskuzních webů mazat, Facebook je nucen tyto texty likvidovat a Patrik Banga a cenzorní Chovancův ústav proti tomu u majority protestuje. Takže odvaha je dle jeho slov v písni.

Kašlu na abstrakci a držm se faktu!

Protože důvod, který uváděla Naševaše veřejnoprávní Čt televize moc důvěryhodný není: cenu prý dostal za to, že při písni, které se mu nelíbila, vstal ze židle a odešel. Prý to tak vysvětlila nadace Charta 77 v čele s Jiřinou Šiklovou. Loni ocenění převzalo sociální centrum Klinika v Praze.

Ano, Charta 77 a Banga je elita národa, jak se nám snaží vnutit mainstreamová televize. Skutečně? Nebo je to výsměch slušným lidem…?

zdroj : youtube
youtube

Mar[:]

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu

×
Ahoj!!
Jak vám můžeme pomoc?