[:cs]V německém azylovém centru ubodal uprchlík pětileté dítě[:]

[:cs]

8:47 16.6.2017 Arnschwang / Německo

41. letý žadatel o azyl původem z Afghánistánu v sobotu 3.června ubodal v azylovém centru pětileté dítě. Po tomto činu byl zastřelen policií. Nyní vyplouvají na veřejnost podrobnosti týkající se osoby pachatele. Ten totiž v minulosti použil mezi žadateli o azyl rozšířený trik, díky kterému nemohl být vyhoštěn.

Jak již dříve WELT uvedl, motivem činu mělo být rušení klidu. 41. letého Afgánce rozčilovali v azylovém centru v bavorském Arnschwangu hrající si děti, kterými se cítil být rušen. V reakci na to napadl nejprve matku dítěte a potom malého chlapce. 47. letá žena utrpěla těžká řezná poranění. Malý chlapec Afgáncův útok nepřežil.

Během policejního zásahu na útočníka vystřelil osmkrát jeden z policistů ze své služební pistole. Afgánec střelným zraněním podlehl.

Podle Svazu německých kriminalistů (BDK) neměl tento člověk v azylovém zařízení vůbec pobývat. Podle Svazu používal muž trik, který používá mnoho žadatelů o azyl.

Po tomto smrtelném útoku žadatele o azyl přichází kritika BDK, že tento muž mohl pobývat v azylovém centru s elektronickým náramkem, který měl připevněný na noze.  Útočník, který zavraždil v azylovém centru pětileté dítě ruského původu, byl policii již z dřívějška znám jako násilník. Tento muž měl být z Německa vyhoštěn. Proti rozhodnutí o vyhoštění se ale v roce 2014 odvolal. Mimo jiné uvedl, že jako konvertujícímu křesťanovi mu v Afghánistánu hrozí nebezpečí. Na tomto základě bylo rozhodnutí o vyhoštění zrušeno.

Zástupce BDK Küch k častému konvertování muslimů ke křesťanství ale pro WELT podotýká:

„To, že muslimští uprchlíci v Německu konvertují ke křesťanství, považuji za trik, aby zde mohli zůstat. Muslimové své náboženství nesmí měnit. To se toho musí stát hodně, aby se muslimové zřekli svého náboženství . Jestliže vyhoštění útočníka ztroskotalo  na tom, že změnil náboženství, potom si stačí spočítat jedna plus jedna.“

[:]

Comments

comments

občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Profil na facebooku email: zdenek.chytra@freedomeurope.eu