[:cs]V KVĚTNU ZAČNE RAMADÁN – ZAMĚSTNAVATELÉ DOSTÁVAJÍ RADY, ABY MUSLIMSKÉ PRACOVNÍKY NEPOSÍLALI DO PRÁCE[:]

[:cs]

16:03 2.4.2017 Berlín / Německo
Německý časopis pro řemeslníky „Handwerkermagazin“ uveřejnil článek, který na sociálních sítích vyvolává silné emoce. Mimo jiné radí zaměstnavatelům, aby své muslimské pracovníky v době Ramadánu nedosazovali do pracovních pozic s ohledem na snížení bezpečnostního rizika, kdy drží muslimové přes den půst. Pro křesťanské zaměstnavatele časopis žádná doporučení nemá, přestože s příchodem Velikonoc právě končí pro křesťany Postní doba.

Uveřejněný článek vyvolává rozporuplné reakce, někteří lidé jsou pro to, aby nebyl muslimským pracovníkům čas, který neodpracují, uhrazen, jiní jsou nekompromisně proti takovýmto výjimkám. Jeden majitel firmy dokonce napsal, že něco takového nikdy ve svém podniku nepovolil.

Yvonne Fischer
Ať si to dělají. Hned pěkně strhnout peníze jako také při našich svátcích!

Lathias Fleischmann
Směšná blbost!

Helmut Kühneberg
Taková blbost.

Mario Thaler
Tohle jsem ve svém podniku nikdy nepovolil. A řekl jsem jim, komu se to nelíbí, může jít.

Překlad článku ze zmíněného časopisu:

V tomto roce začne muslimský měsíc půstu Ramadán 27. května a skončí 25. června. Zaměstnavatelé s muslimskými zaměstnanci by měli včas přijmout taková opatření, aby přísně postící se (muslimové, kteří přes den nepijí a nejedí – přísně dodržují půst) pracovníci nebyli v těchto týdnech nasazování ve svých funkcích do pracovních pozic, ve kterých může dojít díky sníženému psychickému a fyzickému omezení k bezpečnostnímu riziku a zvýšenému riziku nehody. Potom obzvláště na začátku Ramadánu může půst vést k problémům krevního oběhu, vyčerpání, těžkostmi s koncentrací a k ovlivnění osobní výkonnosti – speciálně v letních měsících, kdy jsou dlouhé dny. Zde také musí být přeložen kompletní přísun potravin do nočních hodin, četné pokrmy stejně jako nepřetržitý zkrácený noční klid mohou působit na tělesné pracovní schopnosti.

Příspěvek připravil: Zdeněk Chytra[:]

Comments

comments

×
Ahoj!!
Jak vám můžeme pomoc?