[:cs]USA. Bílý dům navrhuje snížit objem pomoci pro zahraničí[:]

[:cs]

BÍLÝ DŮM

 

Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa má v plánu snížit objem ekonomické pomoci jiným státům. Potvrdil to ředitel Úřadu pro řízení a rozpočet Mick Mulvaney.

Ve vysílání televize Fox News Mulvaney uvedl, že vláda chce navrhnout „utratit tyto peníze tady“, tedy v USA. Upřesnil, že jde o poměrně rozsáhlé škrty v zahraniční pomoci. Cílem těchto škrtů v rozpočtu je získat prostředky na zvýšení výdajů na obranu USA o 54 miliard dolarů, jak to avizoval i prezident Trump.

Několik amerických médií před časem informovalo, že ministr zahraničních věcí Rex Tillerson souhlasil s výraznými škrty v rozpočtu pro svůj resort. OMB navrhl snížil rozpočet pro resort diplomacie o 37 procent. Tillerson souhlasil s nutností radikální úpravy rozpočtu svého resortu a jeho agentury pro mezinárodní rozvoj, ale navrhl rozložit tento proces na tři roky.

Kongres však s těmito záměry nesouhlasí, přičemž proti jsou demokraté i republikáni, kteří se obávají, že to povede k ohrožení zahraniční politiky Washingtonu a fungování USAID. Mulvaney podle agentury Reuters uvedl, že Trumpová správa předloží své rozpočtové návrhy 16. března.

zdroj : ta3.com

Mar[:]

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu