[:cs]Teroristický útok? Řidič vjel v Jeruzalémě s nákladním autem do lidí. Zabil čtyři lidi, než byl zastřelen[:]

[:cs]Na pěší zóně v Jeruzalémě najel řidič s kamionem do lidí, čtyři osoby přitom přišly o život. Další lidé pak utrpěli zranění, podle BBC zranil řidič 15 chodců. Izraelský rozhlas uvedl, že už byl pachatel zastřelen. Podle mluvčí jeruzalémské policie šlo o teroristický útok.

Řidič si vybral jako místo pro útok promenádu Armon Hanaciv na jihu města, kde najel do hloučku vojáků, kteří zrovna vystupovali z autobusu, uvedl na svém webu list The Jerusalem Post. Mrtvé jsou tři mladé ženy a jeden muž.

Podle lékařů je jedna osoba ve vážném stavu, další čtyři utrpěli středně těžká zranění a 10 zranění lehčí. „Je to teroristický útok,“ řekla v rozhlase mluvčí policie.

Policejní mluvčí v Jeruzalémě prohlásila, že to byl teroristický útok a řidič vrazil do lidí úmyslně. Podle prvních informací policie řidič najednou prudce zrychlil a stočil vůz směrem na chodník, kde se pohybovaly v kritický okamžik desítky lidí, kteří právě vystupovaly z autobusu.

Doplnění :
Řidič najel v neděli v Jeruzalémě s kamionem do skupiny vojáků.
Řidič si vybral jako místo pro útok nedaleko promenády Armon Hanaciv na jihu města. Najel do hloučku vojáků, kteří právě vystupovali z autobusu, uvedl na svém webu list Haarec. Mezi mrtvými jsou tři ženy a muž, všichni kolem věku dvaceti let.

Podle izraelského rozhlasu byl pachatel Palestinec. Média zveřejnila fotku předního skla vozidla, které řídil, s mnoha průstřely.

Incident podle všeho souvisí s více než rok trvající sérii násilných útoků Palestinců na Izraelce, kterých se pachatele většinou dopouštějí noži. Několikrát bylo už ale jako zbraň použito také vozidlo. Od října při podobných incidentech už přišlo o život přes 220 Palestinců a skoro čtyři desítky Izraelců.

zdroj : Reuters, BBC, Haarec

Mar[:]

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu