[:cs]TERORISTICKÝ ÚTOK NA NOČNÍ PODNIK V ISTANBULU – MINIMÁLNĚ 35 OBĚTÍ[:]

[:cs]01.01.2017 02:40 hod Istanbul / Turecko
Minimálně 35 obětí na životech a přes 40 zraněných lidí si vyžádala střelba dvou střelců v istanbulském klubu Reina.


Jeden z útočníků si vysloveně cestu do podniku prostřílel, u vchodu zastřelil policistu a jednoho civilistu. Muži v převlecích za Santa Clause kolem půlnoci zahájili v klubu, ve kterém v tu dobu oslavovalo příchod nového roku několik stovek lidí, zběsilou palbu. Turecká státní zpravodajská agentura Anadolu a zpravodajská agentura Reuters však hovoří pouze o jednom střelci.

Istanbulský guvernér Vasip Sahin médiím uvedl, že se jedná o teroristický útok. Lidé v panice při útěku skákali do řeky Bospor, aby si zachránili vlastní život. CNN Turk oznámila ve svém zpravodajství, že se střelec nachází stále v klubu, podle televizní stanice NTV Turk prý není jasné, kde se skutečně atentátník nachází. Na místě zasahuje policie s těžkou technikou a velký počet vozidel záchranné služby.
epa05693518 Policemen secure the area after a gun attack on Reina, a popular night club in Istanbul near the Bosphorus, early morning in Istanbul, Turkey 01 January 2017. At least two people were killed and dozens others were wounded in the attack, local media reported. EPA/STR

Zprávy přináší světová média, Focus Online, Spiegel Online, CNN Turk, NTV Turk a další…
[:]

Comments

comments