Švýcarské referendum – Drastické snížení dávek imigrantům

Imigranti – Foto Metropolico.org – Wikimedia Commons

14:29 14.10.2017 Švýcarsko

Ve švýcarském kantonu Zürich proběhlo v neděli 24. září občanské referendum týkající se drastického snížení sociálních dávek pro předběžně přijaté žadatele o azyl. Převážná většina voličů rozhodla o tom, aby se imigrantům se statusem „F“ nevyplácely nadále sociální dávky.

Na základě výsledků referenda budou tito žadatelé o azyl nadále pobírat pouze nízké finanční částky, tzv. azylové dávky. Azylantům bylo vypláceno měsíčně 900 Švýcarských franků, nyní se jim částka snížila na 360 franků. Kanton si od tohoto kroku slibuje úspory ve výši 8,7 milionů Eur ročně.

Opatření se týká azylantů ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku, dotkne se 5 600. osob. U osob se statusem F se jedná o azylanty, kterým byla žádost o azyl sice zamítnuta, ale vzhledem k bezpečnostní situaci v jejich domovských zemích je nelze vyhostit.
Jak doplnil server OE24, tito azylanti mají nadále možnost bez omezení pracovat.

Comments

comments

občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Profil na facebooku email: zdenek.chytra@freedomeurope.eu