Stockholm: Policista pobodán marockým mladíkem. Dva útoky na polici v jediném dni.

V historickém centru Stockholmu byl pobodán policista do krku marockým mladíkem. O několik hodin dříve zaútočili dva muži na policejní hlídku házením kamenů z okna 10 patra domu.

 

Printscreen ze serveru breitbart.com

Stockholm/Švédsko – 31 srpna 2017

Ve čtvrtek ráno ve stanici metra Medborgarplatsen v Södermalm, v historickém centru Stockholmu došlo k napadení hlídkujícího policisty nožem. Zprávy ze Švédského tisku uvádějí, že útočník přiblížil k policistovy zezadu a bodl ho do krku. Místo útoku se nachází nedaleko Civic Square, kde již několik týdnů protestují imigranti za zastavení deportací. Nedaleko místa útoku se také nachází Stockholmská mešita.  Do města bylo nasazeno následně nasazeno velké množství policejních hlídek a jedna škola v místě incidentu musela být z bezpečnostních důvodů uzavřena. Zraněný policista byl převezen do nemocnice. Podle Švédského deníku Expressen, nejsou policistova zranění vážná a není v ohrožení života. Útočník byl zatčen a obviněn z pokusu o vraždu. Nejmenovaný policejní zdroj pro server dn.se uvedl, že v průběhu jara a léta bylo mnohým policistům sloužícím v parku Björns, který se nachází u stanice metra Medborgarplatsen, vyhrožováno. Předsedkyně švédské policejní asociace Lena Nitz k útoku řekla: „ Útok nožem je jen dalším důkazem, že násilí vůči policistům je stále tvrdší.“ Incident se odehrál jen několik hodin po té, co v jiné časti Stockholmu, napadli přivolanou policejní hlídku dva muži házením kamenů z okna z desátého patra domu.


V časných ranních byla policejní hlídka přivolána nahlášenému vloupání na stavbu na náměstí Dam v Årsta na jihu Stockholmu. Když hlídka dorazila na místo, všimla si podezřelého chování dvou osob, které se následně pokusili uprchnou. Po chvíli pak na policisty začali z výškové budovy padat kameny. Kameny zasáhli nejen policejní vozidlo, ale také přítomného psovoda do hlavy. Jeden z pachatelů byl na místě zadržen, druhý policii unikl. Také tento zadržený muž byl obviněn z pokusu o vraždu.

Zdroj: dn.se Expressen Expressen Breitbart

Comments

comments

fotograf, autor, administrátor a vlastník webu Freedom for Europe Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | Fotoreportáže na Flickr email:webmaster@freedomeurope.eu