Šokující zpověď bývalého ředitele školy v Marseille: „Mnoho škol ovládl radikální islám a odpovědné úřady to kryjí“

Ředitel školy, nebo Imám republiky je titul knihy, která dnes ve Francii přilákala velkou pozornost. Autor je Bernard Ravet, muž, který pracoval 15 let jako ředitel tří různých škol v tzv. „Znevýhodněných okresech“ v Marseille. Ravet, který odešel do důchodu v roce 2015 a již není vázán klauzulí o mlčení, se rozhodl promluvit o šokujících poměrech škol v Marseille (a jistě nejen o tom) a o nepochopitelném jednání francouzských úřadů k islámskému radikalismu.

Deník Le Figaro věnoval výpovědi bývalého ředitele samostatný článek, v němž se zamýšlí nad nečinností odpovědných úřadů proti růstu muslimského náboženského fanatismu. „Je třeba zrušit zákon o utajení ohledně náboženských dopadů na některé školy… Fanatizmus klepe na dveře desítek škol … prosazuje své symboly a normy ve školních prostorách, na školních dvorech, v jídelnách, v bazénech,“ cituje Le Figaro bývalého ředitele školy.

Ravet ve svém díle vysvětluje, že byl dlouho ticho, protože musel respektovat uzavřenou dohodu, a ze strachu, že bude obviněn z islámofóbie nebo rasismu.

Ravenove knize je také věnuje týdeník Valeurs actualelles. Zkušenost bývalého ředitele popsaná v knize je strašná. Zastrašování žen učitelek, nadávky a urážky, a to jen proto že nosí sukně.

Podle Raveta byla zhruba polovina žáků nucena k dodržování ramadánu, už v roce 2000. V roce 2013 to však bylo až 90-95%. Ženy, která si své závoje sundají, až na poslední chvíli, oddělení chlapců a dívek v některých učebních hodinách, kvůli respektování muslimských tradic, vyloučení z plaveckých kurzů, masivní nepřítomnosti žáků během Aid muslimského svátku, kdy nebyla výuka vůbec možná … to je dnes obraz Francie.

Ravet uvádí, že zaměstnanci školy jsou neustále pod tlakem různých požadavků a hrozeb. Co je nejvíce šokující v této situaci, je přístup nejvyšších orgánů, který místo toho, aby podporovali vedení škol a vymáhání práva, vědomě kryjí tyto radikální poměry. Ravet uvádí, že v těchto školách je nepsané pravidlo „nedělat vlny“. Bývalý ředitel věří, že vedení školy je vybíráno na základě schopnosti, zakrývat povahu problémů. Příkladem jsou ostatní ředitelé škol, kteří po násilnostech“ postavili před kamerou a řekli, že v jejich zařízeních nemají vůbec žádný problém a nechápou, co se to stalo.“

Další šokující způsob je, jakým příslušné orgány „vyřeší“ vzniklé situace. Již v roce 2004 upozornil generální inspektor Jean-Pierre Obin na podmínky, které popisuje dnes ve své knize Ravert. Namísto toho, aby příslušné orgány přijaly přiměřená opatření, byla celá zpráva zametena pod koberec a inspektor obviněn z islámofóbie…

zdroj : Le Figaro
Valeures actuelles

Mar

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu