[:cs]Rodina bojuje pro IS – přesto v Německu dostávala rok sociální dávky[:]

[:cs]

21:41 15.6.2017 Wolfsburg/Německo

Manželský pár se dvěma malými dětmi pobývající v německém Wolfsburgu odcestoval na podzim roku 2014 do bojových oblastí v Sýrii a Iráku. Zde podle deníku WELT bojovali pro teroristickou organizaci IS. Přesto jim rok byly nadále vypláceny sociální dávky, příspěvky na děti a opatrovnické příspěvky.

Sociální dávky byly manželskému páru vypláceny celý rok. Nyní je vyplácení dávek zastaveno a úřady vyšetřují případ jako těžký zločin. V pondělí to potvrdil Zemský kriminální úřad (LKA).

Otec muže (žijící v Německu), který odcestoval bojovat pro IS, celý rok vybíral z EC karty sociální dávky, příspěvky na děti a opatrovnické příspěvky. Informoval o tom také deník „Braunschweiger Zeitung“. Při policejní razii bylo v jeho domě v únoru 2016 zabaveno 19 200 Euro. Poté, co se tento podvod provalil, byl muž za podvod odsouzen.

Rodina se podle informací poskytnutých LKA již do Německa nikdy nevrátila. Otázkou zůstává, zda manželský pár a jejich třináctiletá dvojčata ještě vůbec žijí.

LKA informovala o okolnostech případu město, Úřad práce (Arbeitsamt) ale žádné informace od policie nedostal. Protože si různé úřady mezi sebou nevyměňují detailní informace, nebyly dávky zastaveny.

Z Wolfsburgu v minulosti odjelo do Sýrie a Iráku velké množství mladých lidí bojovat pro IS. Ve Wolfsburgu působil dlouhou dobu muž, který verboval do řad IS nové bojovníky. Do dnešního dne podle deníku WELT odjelo z Dolního Saska (Niedersachsen) 82 extremistů do válečných oblastí, 33 z nich se vrátilo zpět do Německa. Menší počet vycestovaných extremistů přitom přišlo ve válečných oblastech o život.[:]

Comments

comments

občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Profil na facebooku email: zdenek.chytra@freedomeurope.eu

×
Ahoj!!
Jak vám můžeme pomoc?