[:cs]Prezident Zeman zahájil třídenní návštěvu Středočeského kraje[:]

[:cs]Praha/Úholičky 05.04.2017

Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou zahájili ve středu dne 5. dubna 2017 třídenní návštěvu Středočeského kraje na Krajském úřadě v Praze. Po přivítání hejtmankou kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou následovalo soukromé jednání. Prezident republiky následně diskutoval se členy Zastupitelstva Středočeského kraje a podepsal se do Pamětní knihy kraje. Dále se prezident republiky setkal s řediteli příspěvkových organizací Středočeského kraje v oblasti kultury.

Pracovní oběd se konal za účasti senátorů a poslanců zvolených za Středočeský kraj.
Ve Slaném prezident republiky navštívil společnost EKOFRUKT Slaný, spol. s r.o. Prezident republiky hovořil s vedením společnosti a diskutoval se zaměstnanci.

Prezident Miloš Zeman při příjezdu do Obce Úholičky

Další zastávkou byla obec Úholičky, kde po setkání s představiteli obce pozdravil místní občany. Při příjezdu do obce Úholičky byl přivítán nejen občany obce, ale také svými odpůrci, kteří sem organizovaně dorazili z Prahy. Na facebooku kvůli odporu k prezidentovy vytvořili tyto zájmové skupiny a neziskové organizace (OPEN DOORSEast European Information Centre – EEICKaputin – Demokraté, zastavme PutinaPolitika a Svědomí a dalšími) dokonce společnou událost s názvem „NE Zemanovi v Úholičkách!“ O tom že protest proti prezidentovy nebyla žádná spontánní akce, ale předem připravená a organizovaná „provokace“, nelze pochybovat. Již před příjezdem prezidentské kolony, pečlivě připravené cedule, čekali na příjezd domluvených „protestujících“ na autobusové zastávce na návsi obce.

Pečlivě připravené „halapartny“ než dorazí „vojsko“ z vlaku

Stejně tak byli po skončení návštěvy prezidenta pečlivě vybrány, naloženy do vozidla a někým z organizátorů odvezeny. Možná že se s nimi dnes setkáme v Čáslavi. Protestu se účastnil i jeden ze zastupitelů obce Úholičky, Pavel Soper (Přátelé zeleného Úholí). Před zahájením akce serveru Týden.cz řekl: „Nesouhlasím s tím, aby se naše obec stala součástí předvolební kampaně, kterou zde pan prezident pořádá.“ Zeman ho v následné debatě označil za „poblitika“ podle nápisu na transparentu, který Soper držel. „Kdybych byl poblitikem, nepsal bych stop poblitice,“ ohradil se zastupitel. „Ale to může být sebekritika,“ namítl s úsměvem prezident. Na adresu „odpůrců“ prezidenta se od občanů obce snesla i kritika. „Zase trenýrky? Jděte dělat ostudu jinam!“ zvolala jedna z účastnic. „Nemusím s ním souhlasit, ale je to hlava státu,“ kárala protestující další z žen. Prohlásila také, že Zemanovi odpůrci kazí dobré jméno obce, která se honosí titulem Vesnice roku Středočeského kraje. Prezident Zeman se ale v Úholičkách dočkal i pochvalných slovo od jedné z diskutujících „Chtěla bych vám poděkovat, že objíždíte kraje a že se takhle setkáváte s lidmi,“ řekla jedna z diskutujících. „Máte naši podporu, je nás hodně,“ dodala. V závěru setkání s občany Úholiček se prezident podepsal kroniky obce a dekoroval prapor prezidentskou pamětní stuhou.

Prezident Zeman dekoruje prapor pamětní stuhou

První den cesty po Středočeském kraji zakončil prezident republiky večeří za účasti členů Rady Středočeského kraje a krajských osobností.

 

Prezident Zeman , setkání s občany obec Uholicky, Středočeský kraj

Zveřejnil(a) Žarko Raptor Jovanovič dne 5. duben 2017

Fotogalerie zde – Foto: © Michal Hrubý Photography[:]

Comments

comments

fotograf, autor, administrátor a vlastník webu Freedom for Europe Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | Fotoreportáže na Flickr email:webmaster@freedomeurope.eu