POTVRZENO. UPRCHLÍCI ZVÝŠILI KRIMINALITU

03.01.2018 / Německo – WELT

Studie v německém Dolním Sasku potvrdila zvýšení kriminality v souvislosti s mladými mužskými uprchlíky. Bezpečnostní experti doporučují hlídání vnější hranice Evropské Unie, neziskové rganizace tuto možnost striktně odmítají.

Migrační vlna jako důvod zvýšené kriminality? Dráždivé téma. Studie z Dolního Saska zadaná Spolkovým ministerstvem pro rodinu rozpálila tuto debatu. Podle ní mezi lety 2015 a 2016 počet policejně registrovaných násilných trestných činů stoupl o 10,4%. 92% zvýšení jde na konto uprchlíků. Podle tvůrců studie je to také kvůlitomu, že do Německa přicházejí zejména jako uprchlíci mladí muži. V této věkové skupině je riziko páchání trestné činnosti všobecně nejvyšší. Zejména, pokud chybí pozitivní vliv od žen. „Ženy mají tlumící účinky na násilí. Sestry, matky, babičky, manželky. Potom jsou muži rychleji přizpůsobeni občanské společnosti, pokud jsou zodpovědni jako otcové rodin tak nebo tak.“ Slučování rodin tedy ano. Ovšem jen pro migranty s perspektivou pobytu. Fakticky zřídka vyčnívají tito váleční uprchlíci ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu. Obzvláště kriminální jsou naproti tomu migranti bez šance na azyl z Maroka, Tunisu nebo Alžíru. Uprchlíci bez pobytové perspektivy by měli být motivováni k dobrovolnému návratu jedním „návratovým programem“. To uvádějí vědci. Zároveň musí být vnější hranice EU lépe hlídány. „Jinak zde vzniká dojem: Ach, to musíme jít do Německa, být uprchlíkem, potom jednoho vyhostí a ten z toho má jen prospěch. Tohle poselství nesmíme zprostředkovat.“ Pro neziskovku PRO AZYL špatná cesta. Protože uzavřené hranice nechrání před kriminalitou. Evropa, ale také Německo se nesmí kompletně uzavřít. Máme uprchlicko-právní zodpovědnost. Jsou lidé, kteří potřebují naší ochranu. Nemůžeme se toho jen tak zbavit skrze odmítání na hranici. Studie ukazuje také to, že oběti násilí jsou z jedné třetiny sami uprchlíci. A trestné činy cizinců jsou nahlašovány minimálně dvakrát častěji než trestné činy Němců.

Comments

comments

občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Profil na facebooku email: zdenek.chytra@freedomeurope.eu

×
Ahoj!!
Jak vám můžeme pomoc?