[:cs]Poslanec hnutí ANO Karel Rais. Musíme regulovat výstavbu mešit v ČR[:]

[:cs]

Poslanec hnutí ANO Karel Rais

Pokud by obec chtěla postavit mešitu, byl by nutný souhlas většiny obyvatel v místním referendu. Jestliže by se vyjádřili obyvatelé příslušné obce k výstavbě mešity v referendu záporně, tak by stavba nemohla vzniknout.

Rais toto opatření navrhuje vložit do stavebního zákona, který projednává Poslanecká sněmovna. ,,Tradičních církví se to netýká, týká se to různých sekt a nově zakládaných církví, aby tady u těchto jejich staveb proběhla nějaká občanská regulace,“ prohlásil k návrhu Rais.

Poslanec hnutí ANO byl motivován k sepsání svého návrhu v momentě, když se dozvěděl, že v jedné z brněnských částí vznikly ,,na zelené louce“ muslimské náboženské prostory. Místních obyvatel se nikdo neptal, zda tam muslimskou modlitebnu chtějí mít.

Církev může zvláštní práva získat jen tehdy, pokud splní všechny zákonné podmínky. Před podáním příslušného návrhu musí například deset let každoročně zveřejňovat výroční zprávy o své činnosti.

Právo zřizovat církevní školy nebo konat církevní sňatky nemá na rozdíl od ostatních církví Ústředí muslimských obcí.

Mar[:]

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu