[:cs]Pořad ZKOUŠKA „Muslimové“ – je na co se těšit[:]

[:cs]BALKINS v květnu natočil v rámci sociálního experimentu dokument, který mapuje reakce lidí na muslimskou komunitu. Dokument byl natáčen na jaře tohoto roku, v květnu policie veškerý pořízený materiál zabavila a vydala zákaz zveřejnění pořízených nahrávek. Po prověření skupiny kolem BALKINS byl pořízený materiál policií navrácen a dokument se upravuje do finální podoby. Tvůrci dokumentu slibují zajímavou podívanou plnou reakcí lidí i bezpečnostních složek státu. Dokument bude zveřejněn koncem ledna 2017.

„Pořad ZKOUŠKA původně vznikl za účelem testování nevěrných jedinců ve vztahu, či manželství. V květnu se ale zaměřil i na sociální experimenty a pojem „zkouška“ jsme pojali všeobecně a také se nám to hned vymstilo – ale v dobrém.“, sdělil samotný moderátor pořadu – Balkins.

„Naším prvním sociálním experimentem byl díl s názvem „Muslimové“, kde jsme chtěli natočit reakci lidí na muslimy v době 1. stupně ohrožení terorismem. Vyrazili jsme i do obchodních center, kde byly hlídky PČR a Armáda ČR, ti nás hned chytli a zkontrolovali. První kontrolou v OC Harfa jsme prošli i bez prohlídky tašky, avšak v OC Černý most jsme byli zadrženi a přemístěni na výslech, kde nás vyslýchala jak protiteroristická Policie, tak i proběhla i opatření od pyrotechniků. Pořad jsme na nějakou chvilku museli přestat vysílat právě z důvodů vyšetřovaní. Nyní jsme ale už v plné síle a nový díl bude zveřejněn koncem ledna 2017.“, slibuje autor pořadu.

„Závěrem bych řekl, že PČR dělala svou práci dobře, ale bylo nám samotným řečeno, že kdyby někdo chtěl spáchat teroristický útok, asi i oni by na to byli slabí.
Také nám řekli, že takto kontrolovali každého zahaleného muslima, který jim byl podezřelý. Kde to ale jsme, když policie zadrží podezřelého a nemůže mu ani zkontrolovat osobní věci bez povolení.“, dodává moderátor Balkins k práci policie.

My se k pořadu koncem ledna samozřejmě vrátíme.

[:]

Comments

comments

more recommended stories