Orbán řekl něco, po čem mnohým lidem v Bruselu naběhne žíla na čele. V rámci evropské solidarity, přispějte Maďarsku polovinou na naše náklady na hlídání hranic

Maďarský premiér Viktor Orbán se obrátil na předsedu Evropské komise Jean-Clauda Junckera, aby EU v rámci evropské solidarity přispěla Maďarsku polovinu stávajících nákladů na ochranu jižní hranice proti migrantům. V Budapešti to oznámil ministr Janos Lazar.

 

Podle MTI Lázár řekl, že Maďarsko dosud vynaložilo na ochranu hranic přes 800 milionů EUR.

Zdůraznil, že v rámci evropské solidarity by bylo rovněž nutné řešit otázku ochrany hranic, přičemž solidarita by se měla takto ukázat v praxi.

Ministr informoval, že ve středu bylo v Maďarsku 680 migrantů, z toho 433 v tranzitních zónách, 190 v uprchlických táborech a zbývající v hlídaných zařízeních.

První linii plotu na 175 km dlouhé hranici se Srbskem dokončilo Maďarsko v loňském září. Vláda nařídila, aby byla v únoru posílena ochrana hranic tím, že bude postavena druhá linie na jižní hranici země.

Na plot z ostnatého drátu, který dokončili v květnu, a stavbu několika tzv. Hotspotů na hranici, vláda přidělila 38 miliard forintů (122,6 milionů eur). Další výdaje souvisejí s ochranou hranic, a výcvikem příslušných jednotek

Vláda premiéra Viktora Orbana, která byl dosud kritizována z Bruselu za to, že není solidární vůči migraci, říká, že chrání nejen sebe, ale i Evropu.

zdroj : PL

Mar

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu