[:cs]Obrana naší republiky – tragedie se mění v komedii[:]

[:cs]

Pavel OPL

Brusel nás chce odzbrojit, aby nás cizáci mohli snáze „udolat“. A „čtverák“ Stropnický chce Brusel „převézt“ brannými spolky.

O vážnosti neřešené nelegální migrace, která v řádech statisíců ročně zadělává obrovské problémy na našem kontinentu, již bylo napsáno mnoho. Je zjevné, že tato migrace sebou nepřináší problémy pouze bezpečností, ale i zdravotní, ekonomické a blíží se problémy sociální, které už doutnají a nepokoje v masovém měřítku jsou jen otázkou času.

Zatím, a to slovo podtrhuji, se to týká naší země a našich obyvatel pouze okrajově. Ale je naprosto chybný přístup a tvrzení, že se nás to netýká.

Týká a to zcela existenčně. Je to jako povodeň. Všichni ji vidí na horním toku a je pouze otázka času, kdy se dostane na tok dolní. A až tam dorazí, bude ještě mnohem mohutnější a bude mít daleko horší následky, nežli ve své současné, zkázonosné síle.

Orgány EU tuto krizi neřeší. Nechtějí. Ty plané řeči trvající již řadu let není možno brát jako skutečnou snahu o konstruktivní řešení. A naše vládnoucí politická reprezentace se zaklíná „mantrou“, že řešení musí být společné. Tedy přeloženo, že nechtějí na ochranu naší vlasti dělat nic a jenom sledují, jak se ta povodňová vlna pomalu, ale jistě, blíží … Otázkou jenom zůstává, jde-li o zlý úmysl, či naprostou neschopnost.

Bezpečnostně otřesná řešení EU typu dohody s „Turkem“, kterému za mnohamiliardový „bakšiš“ budeme věřit, že on nám pomůže a za nás vyřeší naši bezpečnost, se už také jasně rozpadá. A „Turek“ nás ještě mentoruje, že jsme v Evropě jako nacisti a bude nás hnát, tedy zatím „jenom“ Nizozemí, k mezinárodnímu soudu.

A do toho náš ministr obrany, který sedí ve vládě, která celému tomuto divadlu sekunduje, přichází s doslova „čtveráckým“ nápadem, že alespoň jako bude hájit zájmy ČR tím, že nějak obejde to, že nám mají na pokyn z Bruselu vzít těch pár ručních palných zbraní, které má pár fandů, sportovců, myslivců apod. Námitka, že jde o relativně hodně zbraní, s ohledem na případný válečný konflikt, naprosto neobstojí.

Takže nás prý spasí branné spolky, které by se mohli a měli podílet na obraně země.

A k tomu prý ministerstvo vnitra připravuje „krizové zálohy“ pro občany, kteří nechtějí sloužit v armádě. Osobně si myslím, že Ti, kteří nejsou ochotni svoji zemi bránit se zbraní v ruce, by to měli jako první sdělit své rodině. No a není mi jasné, jak a po kom mohou chtít, aby chránil je samotné …

Všichni si musíme přát, aby nezvládaná migrační krize nepřerostla ve válku. Lhostejno zda-li občanskou, či válku o náš kontinent.

Vůbec mi není jasné, kdo nás ve finále bude bránit a chránit a to už mi tak vtipné nepřipadá …

Autor: Pavel Opl
Publikováno se souhlasem autora

Mar[:]

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu

more recommended stories