[:cs]Nové informace o teroru v Petrohradě. Identita útočníka snad odhalena. 23-letý Kyrgyz Akbardžon[:]

[:cs]

možný vrah z Petrohradu. 23-letý Kyrgyz Akbardžon

Atentátník, který zřejmě v pondělí útočil v metru v Petrohradě, byl podle kyrgyzské rozvědky rodák z Kyrgyzstánu a měl ruské občanství. Uvedla to dnes agentura AFP.

Výbuch trhaviny v metru si vyžádal více jak 11 obětí, dalších pět desítek lidí bylo zraněno. V ruském velkoměstě dnes začíná platit třídenní smutek.

„VRAH z petrohradského metra se narodil v roce 1995 v Kyrgyzstánu a jmenoval se Akbardžon Džalílí,“ řekl agentuře AFP mluvčí kyrgyzské zpravodajské služby. Dodal, že měl pravděpodobně ruské občanství. Státní výbor národní bezpečnosti (GKNB) Kyrgyzstánu tuto informaci odmítl dnes komentovat. „Byl to občan Ruska, takže se obraťte tam,“ vzkázal GKNB, jehož citovala agentura RIA Novosti.

23-ročný Kyrgyz Akbardžon

 

.Jako napsala agentura Interfax, ruská policie prý podezírá ze spáchání bombového útoku v Petrohradě sebevražedného atentátníka ze střední Asie, který měl vazby na radikální islamisty.

23-ročný Kyrgyz Akbardžon

 

Bombu, která explodovala mezi dvěma stanicemi metra, měl muž v batohu na zádech, uvedla agentura. Policie pátrá po druhé osobě, která nechala v jiné stanici nefunkční nálož, kterou policisté zlikvidovali.

Trhavina explodovala mezi stanicemi Senné náměstí (Sennaja ploščaď) a Technologický institut (Těchnologičeskij institut). Výbuch si vyžádal více jak deset mrtvých a téměř 50 zraněných. Nálož, která nevybuchla, byla objevena ve stanici Náměstí povstání (ploščaď vosstanija).

zdroj : afp , interfax

Mar[:]

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu