Nezletilí „uprchlíci“ přepadli muže, drželi mu nůž pod krkem

Německá policie – Foto MaikMeid – Wikimedia Commons – CC BY-SA 3.0

17:51 30.8.2017 Karlsruhe / Německo
V neděli byl v německém Karlsruhe brutálně napaden a okraden 41. letý muž. Pachatelé jsou dva „uprchlíci“ pocházející z Maroka a Alžírska ve věku 16 a 17 let, kteří do Německa přišli jako nezletilí uprchlíci bez doprovodu.

Napadený muž pronásledoval „uprchlíky“ do tramvaje

V nedělních ranních hodinách ohlásil řidič tramvajové linky č. 1 přepadení. Dva útočníky a jejich oběť udržel v tramvajovém voze do příjezdu policie tím, že neotevřel dveře od vozu. Po příjezdu policie oba pachatele zatkla. V pondělí poté uvalilo na oba dva pachatele Státní zastupitelstvi v Karlsruhe vyšetřovací vazbu.

V době činu byl napadený 41. letý muž pod silným vlivem alkoholu. Když seděl kolem 06:00 hodiny ranní na lavičce na náměstí Europaplatz, přišli k němu dva „uprchlíci“. Jeden z nich vytáhl nůž a držel ho muži pod krkem. Napadený vytáhl peněženku, vyndal z ní bankovky a vzápětí na to dostal ránu pěstí do břicha, až spadl z lavičky. Útočníci po svém činu nastoupili do tramvaje, kam je napadený muž následoval. Informoval řidiče o tom, co se stalo a ten vzápětí přes dispečink zalarmoval policii.

Tramvaje Karlsruhe – Foto kaffeeeinstein – Wikimedia Commons – CC BY-SA 2.0

„Uprchlíci“ nepřepadli osudového rána pouze jednu oběť

Při prohlídce pachatelů byl u jednoho z nich nalezen mobilní telefon, který také pochází z loupeže. Kolem 05:20 hodiny ranní útočníci oslovili na tramvajové zastávce Herrenstraße jiného, 53. letého muže, kterého pozvali na párty. Alkoholem posilněný muž byl poté jedním z nich napaden a škrcen, druhý útočník vytáhl nůž a požadoval od oběti peníze. „Uprchlíci“ ukradli muži i mobilní telefon. Po tomto činu oba pachatelé z místa utekli.

Jak uvádí Karlsruhe Insider, informace o případu poskytlo médiím Státní zastupitelství a Policie prostřednictvím společného tiskového prohlášení.

Příspěvek připravil: Zdeněk Chytra

Comments

comments

občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Profil na facebooku email: zdenek.chytra@freedomeurope.eu