¨ NĚMECKO PŘIJÍMÁ PŘEVÁŽNĚ NAMÍSTO UPRCHLÍKŮ ILEGÁLNÍ IMIGRANTY | Freedom for Europe
Published On: Pá, led 6th, 2017

NĚMECKO PŘIJÍMÁ PŘEVÁŽNĚ NAMÍSTO UPRCHLÍKŮ ILEGÁLNÍ IMIGRANTY

6:16 6.1.2017 Severní Porýní-Vestfálsko / Německo

Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) podle včerejší zprávy zveřejněné zpravodajským serverem FOCUS Online nevede statistiku o tom, kolik žadatelů o azyl přichází do Německa bez dokladů.
„Spolkovým úřadem není statisticky zjišťováno, kolik žadatelů o azyl nepředloží své dokumenty.“, říká mluvčí Německé zpravodajské agentury. Úřady jen v roce 2016 odhadovaly, že pouhých 40 procent žadatelů bylo schopno své doklady totožnosti předložit.

Při identifikaci žadatele pomáhají speciální znalci a tlumočníci

Pokud má pracovník úřadu pochybnosti o původu žadatele o azyl, může úřad rozhovor s takovýmto žadatelem nahrát a předat ho znalci, který zemi původu určí.

Severní Porýní-Vestfálsko (NRW) muselo přijmout imigranty ze severní Afriky

V lednu 2016 ministr vnitra spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko Ralf Jäger (SPD) podal stížnost na to, že NRW muselo přijmout 80 procent příchozích imigrantů z Maroka a 50 procent imigrantů z Alžírska. Právě u mladých imigrantů z těchto zemí se vyskytují největší problémy. Příkladem tomu jsou oslavy konce roku, kdy se právě z NRW do Kolína nad Rýnem sjelo mnoho skupin severoafričanů.

Příspěvek připravil: Zdeněk Chytra

Comments

comments

About the Author

- občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Profil na facebooku email: zdenek.chytra@freedomeurope.eu