Na českém trhu vyjde „pohádková“ kniha o gay království. Král & král & rodina. Má dětem srozumitelně vysvětlit problematiku homosexuálů

foto: fcb
Princ a princ II: Král a král a rodina

Už v říjnu vyjde nová „pohádková“ kniha Král & král & rodina, která je pokračováním prvního dílu Princ a princ. Už tento první díl vzbudil poměrně velký rozruch, ale i přesto se nedávno vyprodal a nyní čeká na svůj dotisk.

„Pohádka“ má jasně uchopitelný děj. Mladý princ se má stát následníkem trůnu a začnou se k němu sjíždět princezny z celého světa. Princ se okamžitě zamiluje – ne však do princezny, ale do jejího bratra Krasomila, kterého si nakonec i vezme. Druhý díl, který má na českém trhu teprve spatřit světlo světa, pak na tento šťastný konec navazuje. Popisuje svatební cestu dvou králů, kteří v pralese natrefí na malou holčičku, kterou si nakonec i adoptují. Kniha bourá zažité stereotypy o ženě a muži, tedy králi a královně v pohádkách a srozumitelně vysvětluje tématiku homosexuálních vztahů i těm nejmenším dětem.

čtěte také : 26. letý muž si může přestavět stodolu, musí zde ale ubytovat „uprchlíky“

Muslimové obsadili náměstí a parky a slaví, komunita LGBT je podporuje

„Princ a princ byla jedna z prvních knih, které se touto tématikou zabývají. A protože jsme ji vydávali na crowdfundingovém portálu Hithit, byl kolem ní velký mediální rozruch. Dospělí se pohoršovali, děti kniha bavila. Nijak je to nepobouří. Myslím, že takové knihy patří do moderní otevřené společnosti,“ uvedla pro server HateFree překladatelka knihy Adéla Elbel.

čtěte také : VIDEO. Europoslanec Zdechovský. Drsný vzkaz pro Okamuru. Tomio, jsi lhář a já na tobě vysoudím majlant!

video : Německo. NEŽÁDOUCÍ napadl policistu. byl zatčen.

zdroj : fcb

Mar

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu