[:cs]“MY JSME NĚMEČTÍ MUSLIMOVÉ, JSME HRDÍ NA NAŠÍ ZEMI…“ ŘÍKÁ PŘEDSEDA NĚMECKÉ MUSLIMSKÉ ÚSTŘEDNÍ RADY[:]

[:cs]18:19 5.1.2017 Berlín / Německo
Vysocí muslimští představitelé se v poslední době v Německu pouští do veřejné kritiky. Jak informuje FOCUS Online, předseda Ústřední rady muslimů v Německu, Aiman Mazyek, si včera stěžoval na „rostoucí nepřátelství“ vůči muslimům. Podle jeho slov je: „Na ženy s šátky pliváno, jsou uráženy a obtěžovány.“ Prý tento trend započal v době po teroristických útocích v Paříži a Nice a nadále se stupňuje.

„Mnoho vyžírek, pravicových extremistů a populistů se nyní snaží „udělat si zářez“ na úkor soudržnosti společnosti.“, pokračuje dále Mazyek. Jak dále uvádí, v této době je důležité, aby společnost držela při sobě a nedělila se. Rozdělení společnosti prý nahrává teroristům. Dále hovoří o Německu jako o zemi „německých muslimů“: „My jsme němečtí muslimové, jsme hrdí na naší zemi (Německo), kde máme svobodu a právo. Tyto hodnoty se vyplatí bránit.“

Setkání Frauke Petry (AfD) a Předsedy Ústřední rady muslimů Aimana Mazyeka

Aiman Mazyek je v Německu mediálně známá osobnost. 23.05.2016 se za přítomnosti médií sešla s Mazyekem předsedkyně strany AfD – Alternativa pro Německo Frauke Petry, kdy spolu měli diskutovat o současných politických a společenských problémech. Po hodině diskuse bylo jednání ze strany AfD ukončeno poté, co Mazyek několikrát AfD přirovnal k nacistické Hitlerově straně NSDAP, což bylo jeho častou odpovědí na návrhy řešení současných problémů ze strany AfD. Mazyek dále požadoval změny programu politické strany AfD, což bylo Frauke Petry a dalšími představiteli naprosto zamítnuto. Když se Frauke Petry například předsedy Ústřední rady muslimů Aimana Mazyeka zeptala, jestli by pro něj bylo přijatelné v nábožensky smíšeném manželství, kde je jeden rodič muslim a druhý křesťan, vychovávat dítě podle křesťanských tradic, nedostala žádnou odpověď.

Příspěvek připravil: Zdeněk Chytra
[:]

Comments

comments

more recommended stories