[:cs]Mezi nigerijskými imigranty jsou vysoké počty nakažených virem HIV, k italské vládě putuje stížnost[:]

[:cs]

Ilustrační foto Zdroj: Ggia / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0 / Výřez

17. 07. 2017 16:06:29

Z více jak 80 000 Nigerijců, kteří dorazili do Itálie, jich přes 15 000 může být nakaženo virem HIV. K italské vládě míří stížnost od politické strany FDI (Fratelli d’Italia – Alleanza Nazionale): „Vláda musí sdělit, jaká opatření byla přijata na ochranu italských občanů.“

Italský deník ilGiornale dnes přinesl zprávu o nigerijských přistěhovalcích, kteří poslední měsíce vstupují na italské území. Mezi Nigerijci je výrazný počet lidí nakažených virem HIV. Zatímco se přístavy v jižní Itálii plní nově příchozími ilegálními imigranty, poslanec Edmondo Cirelli (FDI) předkládá nové, zlověstné varování:

„Ti, kteří se vyloďují u italských břehů, pocházejí převážně z Nigérie, po Jihoafrické republice druhé země s nejvyšším počtem lidí nakažených AIDS.“

Cirielli chce vědět, jestli vláda dělá nějakou prevenci nebo jestli alespoň toto riziko monitoruje. Dle odhadů je zřejmé, že alespoň 20% nigerijské populace je HIV pozitivní a Cirielli kalkuluje:

„Jelikož v posledních třech a půl letech přijelo více než 80 tisíc Nigerijců, předpokládá se tudíž, že více než 15 tisíc z nich jsou HIV pozitivní.“

Nigérie je ovšem také čtvrtou zemí na světě v počtu osob nakažených TBC, 22% lidí s touto nemocí má HIV.

Jedná se o velmi vážnou situaci, když si uvědomíte, že se příliš mnoho lidí neléčí.“ říká zástupce FDI – Fratelli d’Italia.

Toto hnutí dnes předložilo parlamentu dotaz týkající se tohoto problému.

„Jaké iniciativy chce vláda podniknout k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví členů bezpečnostních složek, dobrovolníků a všech zúčastněných při záchranných a přistávacích operací u našich břehů a v bezprostředně následujících fázích.“

Cirielli chce od vlády vědět, „jestli byly informovány odbory všech pracovníků a Ústřední rada vojenského zastoupení (Co.Ce.R.) přítomných v době přistání a na celém území státu“ na rizika nákazy HIV „vzhledem k tomu, že se multiplikují kriminální činny imigrantů“.

Vládnoucí Demokratická strana musí sdělit, jaká opatření byla udělána na ochranu italských občanů.“, dodává poslanec FDI.

Otázku týkající se nebezpečí nákazy bezpečnostních složek a personálu, který je v kontaktu s imigranty podala na ministerstvu zdravotnictví již 10.06.2014 senátorka Ligy severu, Erika Stefani.

Autor: Monika Pilloni[:]

Comments

comments

Zajímá se o aktuální politické dění v Evropě. Žije v Itálii. Monika Pilloni Blog Její články z blogu jsou přejímány s jejím souhlasem.