Maga a půl za jednoho NEŽÁDOUCÍHO. Prý kompromis, píše deník Frankfurter Allgemeine Zeitung

Ilustrační foto:By VOA – Nicolas Pinault – VOA odkaz, Public Domain, commons.wikim

Členské státy EU, by v budoucnu mohly dostávat až 60 000 eur (1,57 milionu korun) za každého NEŽÁDOUCÍHO přijatého podle šílených kvót, napsal v neděli německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zemím, které by NEŽÁDOUCÍ přijímaly velmi málo, by se peníze naopak odečítaly.

Spor o přerozdělování NEŽÁDOUCÍCH už dva roky výrazně komplikuje vztahy v rámci EU, členské země se proto snaží najít kompromis, který by pomohl tento nesoulad překonat. Podle německého deníku by mohl kompromis vypadat tak, že se dublinský systém pro případ nouzové situace doplní o mechanismus na přerozdělení maximálně 200 000 NEŽÁDOUCÍCH o azyl.

čtěte také : Africký gang znásilňovačů z Rimini

26. letý muž si může přestavět stodolu, musí zde ale ubytovat „uprchlíky“

VIDEO. Europoslanec Zdechovský. Drsný vzkaz pro Okamuru. Tomio, jsi lhář a já na tobě vysoudím majlant!

Za každého NEŽÁDOUCÍHO, který členský stát převezme, by do něj putovalo 60 000 eur. Celková částka, kterou by za jejich přerozdělení dostaly země EU, by tedy mohla dosáhnout 12 miliard eur (313 miliard korun). Systém zároveň počítá i s negativní finanční motivací. Pokud by stát přijal méně než polovinu své kvóty, odečítalo by se mu zase 60 000 eur za jednoho NEŽÁDOUCÍHO. Čísla se ale ještě mohou pozměnit.

Méně NEŽÁDOUCÍCH pro státy, které pomůžou na hranicích
Německý deník také poznamenává, že by nový systém měl umožnit přijímat méně NEŽÁDOUCÍCH zemím, které přetíženým hraničním státům pomáhají vysláním vlastních azylových úředníků nebo strážců hranic. O podobné opatření usilují především země Visegrádu (Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko), které kvóty na přerozdělování uprchlíků odmítají.

Ke kvótám se v neděli v rozhovoru s deníkem vyslovila i německá kancléřka Angela Merkelová, která věří, že se v blízké budoucnosti podaří najít cestu k solidárnímu přerozdělování NEŽÁDOUCÍCH. Nejdřív je k tomu ale nutné vytvořit předpoklady, míní. Zejména je podle ní nutné stabilizovat ostatní prvky uprchlické a migrační politiky jako je účinná ochrana vnějších hranic nebo důslednější boj proti příčinám migrace.

zdroj : faz.net
( 1 )

Mar

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu