Maďarská vláda: Zákon Stop Sorosovi má přibrzdit organizování imigrace

Pokud parlament přijme balík zákonů vládního bloku Fidesz-Křesťanskodemokratická lidová strana (KDNP) na potlačení nedovoleného přistěhovalectví, tzv. zákon Stop Sorosovi, pak bude organizování přistěhovalectví v Maďarsku podstatně těžší.

Zdůraznil to v úterý v zákonodárném sboru v Budapešti státní tajemník úřadu vlády zodpovědný za komunikaci Bence Tuzson.

Podle agentury MTI státní tajemník připomněl, že předložený návrh je oproti původnímu zpřísněný, protože obsahuje několik připomínek občanů z veřejné diskuse o tomto návrhu. V rámci diskuse uspořádané kabinetem přišlo od občanů 600 podnětů.

Balík z návrhů tří zákonů. První se týká povolování činnosti organizací, které podporují migraci. Podle Tuzsona zpřísnění zde spočívá v tom, že v návrhu kromě povinnosti registrace je tato činnost vázána i na povolení ministra vnitra.

„Organizace, které chtějí takové povolení, musí projít procesem národněbezpečnostního prověření “ 

Druhý zákon řeší poplatky za zahraniční financování přistěhovalectví, přičemž poplatek dosahuje v návrhu výšku 25 procent z financované částky. K třetímu zákonu státní tajemník řekl, že osoby, které narušují národnobezpečnostní zájmy Maďarska a ohrožují veřejný pořádek, mohou být vyhoštěny.

Poslanci parlamentu v úterý otevřeli všeobecnou rozpravu k těmto návrhům zákonů. Hlasovat o nich budou však až poslanci nového parlamentu – tedy po volbách 8. dubna.

zdroj : MTI

Mar

Comments

comments

redaktor a zakladatel facebookové stránky Welcome to Reality | Vítejte v realitě a stejnojmenné facebookové skupiny Welcome to Reality | Vítejte v realitě email: marek@freedomeurope.eu