[:cs]Invaze : lodě NNO se opět blíží i s nákladem[:]

[:cs]

12. 07. 2017 17:11:50
Mimořádná flotila lodí neziskovek se blíží k italským břehům. Phoenix již zakotvila na Sicílii v Trapani. Výlet italských představitelů do Estonska na sjezd EU byl naprosto zbytečný – invaze pokračuje. Mapy dnešní pozice lodí NNO.
Migranti.
Migranti.

Invaze z Afriky pokračuje plným proudem

Včera bylo zachráněných 2700migrantů ve dvaceti akcích koordinovaných pobřežní stráží.

Dnes probíhají záchranné akce zahrnující 3677osob.

Byly také ještě spatřeny čtyři čluny a bylo přijato SOS na pomoc plavidlu, na kterém by mělo být asi 900 migrantů.

Dnešních zákroků se zůčastnila loď italské Námořní hlídky Peluso, která přistála dnes ráno vPozzallona Sicílii se481lidmi. Dáleloď Phoenix(NNO)se423migranty na palubě doplula opět na Sicílii doTrapani.

Další lodě NNO:Open Armssměřuje se403lidmi na palubě do přístavuAugustana Sicílii ,Aquariuss860lidmi pluje doBrindisiv Apulii,Vos Prudences935lidmi do přístavuSalernov Kampánii aVos Hestia, vezoucí577migrantů pluje do přístavuVibo Valentiav Kalábrii …

Dále odplouvá na stanoviště na MaltuMinden, kde již kotvíSee Fuchs, Sea Watch, Golfo Azzurro.V tuto chvíli jsou před Libyjskými břehy lodě NNOJUVENTAaSEA EYEa pomocné plavidloAUDUR.VšeNNO.

http://gds.it/2017/07/12/emergenza-migranti-in-arrivo-piu-di-3000-sbarchi-anche-a-pozzallo-e-trapani_694918/

Invasione continua ...
Invasione continua …

To, že pro neziskovky nastanou žně, jsem pochopila již v pondělí, když bylo vidět jak se začínají shlukovat na určitém místě jako ,,lovci na posedu“ a to dokonce v teritoriálnách vodách Libye ( limit je 20 NM) … Tak ještě kousek, aby tam mohli příště rovnou doplavat !

Autor: Monika Pilloni
Publikováno se souhlasem autora[:en]

[:]

Comments

comments

Zajímá se o aktuální politické dění v Evropě. Žije v Itálii. Monika Pilloni Blog Její články z blogu jsou přejímány s jejím souhlasem.