[:cs]Infiltrovaný agent: Důkazy o spolupráci neziskových organizací s pašeráky lidí z Afriky[:]

[:cs] 

Důkazy o spolupráci neziskových organizací s pašeráky lidí z Afriky Foto-video pašeráků a lodí neziskových organizací.. Solidarita, jestliže hájí jen své vlastní zájmy za každou cenu, může přesáhnout v nezákonnost. A jako takovou je správné ji zastavit jakýmikoliv prostředky. Neziskovky odmítají spolupracovat s italskými orgány
Iuventa – Jugend Rettet (fb)

Lidumilové a neziskovky dostali pořádnou facku

Státní zastupitelství v Trapani nařídilo preventivní zabavení lodě německé neziskovky Jugend Rettet, podezřelé ze spolupráce s překupníky. Stalo se to ve středu u italského ostrova Lampedusa. Iuventa byla navedena policií do tamního přístavu, kde zůstává pod kontrolou policie. K rozhodnutí o zabavení lodě Iuventa přispěl fakt, že vyšetřovatelé vzali v potaz reálnou možnost opakování trestného činu , protože se vyšetřují nejméně tři události :10. září 2016 a 18. a 26. června letošního roku. Ve všech třech případech se nakládka měla uskutečníit bez bezprostředního nebezpečí smrti pro migranty.

Tedy spíše taková Taxi služba než opravdová pomoc … Je tedy více než jasné proč Jugend Rettet s celou řadou dalších nevládních organizací, působících na tomto poli – včetně Lékařů bez hranic, nepodepsala dohodu s italskou vládou (kodex regulující činnost NNO)… Divné, že? … Celý stroj solidarity se dal do pohybu … až na to, že ta se přesunula do znepokojující šedé zóny a v některých již potvrzených případech až do zóny zločinecké .

Jeden policista se na 40 dní stall tajným agentem v libyjských vodách: jmenuje se Luca B., 45 let a je zkušený potápěč, 19. května začala jeho tajná mise. Předstíral bezpečnostního technika, nechal se naverbovat jménem soukromé společnosti na loď Vos Hestia, patřící „Save the Children“ a dokázal zdokumentovat „fotografiemi a videem kontakty mezi posádkou Iuventy a s pašeráky lidí“.

Migranti e Libia, l’agente infiltrato sulla nave della Ong: «Così ho scoperto i contatti tra Iuventa e i trafficanti libici»

IUVENTA NAČAPANÁ JAK PŘEKLÁDÁ OD PAŠERÁKŮ MIGRANTY NA LOĎ

Iuventa Jugend Rettet – Migranti – Záchranné čluny Iuventa – Pašeráci (Corriere della sera)
Iuventa .. setkání s pašeráky lidí (Corriere della sera)
Záchranný člun Iuventa – Migranti – Pašeráci (Corriere della sera)
Pašeráci odmontovávají motor ze člunu na kterém přivezli migranty … odevezou si ho zpět do Libye (Corriere della sera)

„Za úsvitu se Vos Hestia a Iuventa potkají na volném moři. Za několik minut se přiblíží plavidlo s obchodníky. Zůstává jen pár metrů od Iuventy, muži mluví s dobrovolníky z Jugend Rettet. Zde přijíždí další plavidlo doprovázející člun naložený migranty“.​ Infiltrovaný policista dokázal natočit jak neziskovka vrací plavidla pašerákům, kteří se následně vrací do Libye.

L’agente infiltrato sulle ong: „Così ho filmato gli scafisti“

1 epizoda : člun na kterém později znovu přijeli migranti na této fotografii je tažen záchranným člunem Iuventy směrem k Libyjským břehům … (Corriere della sera)

Tuto misi lze považovat za ukončenou. Nyní máme důkazy. Jediný způsob, jak to dokázat byla „akce v utajení“, stejně jako při vyšetřování obchodníků s drogami či zbraněmi …

Akce iuventy a pašeráků ze 26.06.2017 (Corriere della sera)
Stále ten stejný člun … (Corriere della sera)
Pašeráci lidí … komplicové lodě Iuventy – NNO Jugend Rettet (Corriere della sera)

Jedna odposlouchaná žena na palubě jasně říká, že nemá v úmyslu předat fotografický videomateriál italským agentům ze záchranných akcí a snímky subjektů, kteří řídí lodě s migranty, protože by jim mohlo hrozit zatčení ( viz. shora publikované video) – je to také uvedeno ve vyšetřovací dokumentaci. Německá NNO – Jugend Rettet koupila loď díky sbírce na síti a to za 290 tisíc eur. Zakladateli jsou Jakob Schoen z Berlína, Titus Molkenbur aLena Waldhoff, která v parlamentu řekla, že nechce italským orgánům pomoci „identifikovat pašeráky“.

Na přídi aktivistů posádky lodě Iuventa dokonce visel nápis „Fuck Imrcc“!!!

Imrcc je centrála pobřežní stráže v Římě jejíž cílem je koordinovat záchranné akce na moři a takto Jugend Rettet vyjádřila svoji úctu k italskému koordinačnímu centru.

Iuventa, la foto sequenza dei contatti con gli scafisti

Iuventa – zabavené plavidlo Jugend rettet dorazilo do přístavu Trapani 4 srpna 2017

Posádka byla obviněna z napomáhání ilegální imigraci. V současné době však ještě nebylo napsáno žádné jméno do vyšetřovacího rejstříku.

Prokurátor z Trapani, Ambrogio Cartosio: Ve videu můžete vidět dvě lodě, které doprovází tři lodě naložené migranty u pobřeží Zwara a odplouvají pouze potom co je Iuventa naloží na palubu.“

Posádka je nyní v soukromých domech na Lampeduse, které se používají pro příjem turistů a byla vyslýchána vyšetřovateli, protože „znalá faktů.“

Iuventa, i volontari intercettati chiamano gli immigrati „la roba“

Právník nevládní organizace, Leonardo Marino, která byl pověřen statutárním zástupcem Jugent Rettet, Katrin Schmidtovou, oznámil, že se bude podávat „odvolání proti zabavení lodi.“ V nejbližších dnech se bude postupovat žádost o vrácení plavidla a počítačů odvezených policisty. Policisté taktéž zkoumají lodní přístroje, aby mohli vysledovat pohyb v posledních měsících. Ke kontrole na lodi bylo také použito speciálně vycvičených psů – v přímém překladu se v italském tisku o nich píše jako o molekulárních psech“.

Všimněte si jak pašerák zdraví směrem k lodi Juventa (1:00-1:05 min.)… po tom co si vezmou motor z gumového člunu a rychle odjíždí … takto se zdraví lidé, kteří se znají …

K rozhodnutí o zabavení lodě Iuventa přispěl fakt, že vyšetřovatelé vzali v potaz reálnou možnost opakování trestného činu , protože se vyšetřují nejméně tři události :10. září 2016 a 18. a 26. června letošního roku. Ve všech třech případech se nakládka měla uskutečníit bez bezprostředního nebezpečí smrti pro migranty.

S piráty i aktivisté „no border“

Aktivisté „no border“ veteráni bojů v Idomeni a Brennero chtějí eliminovat hranice. Pasdaran imigrace za každou cenu, dělají vše, aby nepomohli policii identifikovat pašeráky. Nejen Němci, ale i několik Italů a dokonce jeden vítač Ameriky a jeden z Kanady- maniaci migračního businessu.

Con i pirati anche attivisti italiani „no border“

Imigranti … (Ansa)

Libyjská pobřežní stráž „zachránila a sebrala“ 826 migrantů ve dvou oddělených operacích severně od města Sabratha. Bylo Nahlásil to mluvčí libyjského námořnictva, Ayoub Qassem. Migranti z různých severoafrických a subsaharních států byly na palubě tří člunů a dvou dřevěných lodí. Mluvčí také uvedl, že migranti byli předáni Organizaci pro boj proti nelegální migraci.

Marina Libia, recupera e salva oltre 800 migranti

Po případu Jugend Rettet nyní probíhají kontroly – žádné oznámení o vyšetřování nedošlo – dokonce i Lékařů bez hranic, což je největší nevládní organizace, která odmítla podepsat etický kodex vydaný Ministerstvem vnitra. Vyšetřování se také v tomto případě týká: přejíždění na libyjské území, překládka lidí přímo z lodí pašeráků (dále jen „dohodnutou dodávku“) nebo z lodě Iuventa (Jugend Rettet), aniž by přišlo upozornění přímo od pobřežní stráže…

http://www.rainews.it/dl/rainews/articoli/Inchiesta-su-contatti-ONG-scafisti-ora-sono-in-corso-verifiche-anche-su-Medici-Senza-Frontiere%20-5e81cf9f-C40E-45ef-a5cd-420ca6074873.html

Peníze, spousta peněz, procházející z ruky do ruky, aniž by se produkovala efektivnost, ba naopak – roste sociální degradace, nespravedlnost a nezákonné obohacení … O těchto věcech se píše a informuje již delší čas a ne pouze ode dneška, ale je novinkou, že ti, kdo se posmívali, tak si dnes musí přiznat, že to tak opravdu je. A že solidarita, jestliže hájí jen své vlastní zájmy za každou cenu, nebo dokonce i demagogická solidarita, může přesáhnout v nezákonnost. A jako takovou je správné ji zastavit jakýmikoliv prostředky.

Ještě je moc brzy to říci, ale je možné, že pro pašeráky lidí a jejich pomahače se „žně“ chýlí ke konci?

Libyjské vody … (Ansa)

Ve středu dala Sněmovna italskému vojenskému námořnictvu „zelenou“ k působení a podpoře libyjské pobřežní stráže v boji proti pašerákům migrantů u libyjského pobřeží. Italští vojáci podle ní budou moci použít sílu pouze v případě jejich napadení. Viceprezident libyjské Prezidentské Rady, Fathi Al-Mejbari se distancuje od povolení, které poskytnul Fayez al-Sarraj italské námořní misi, tak jako generál Chalífa Haftar, ikdyž italská ministryně obrany Roberta Pinottiová ujistila, že nejde o zásah do svrchovanosti Libye. Tak to se jistě brzy zase něco dozvíme …

Libia: vice Sarraj, la missione dell’Italia viola la nostra sovranità

 

C – Star (fb)

Patriotická loď C-Star mezitím dojela do oblasti před libyjskými břehy … dle zpráv na sociálních sítích potkala cestou Aquarius, loď SOS Mediteranee s částí posádky Lékařů bez hranic, která se k nim přiblížila a pak nečekaně rychle odplula … Mise Defen Europe pokračuje …

https://www.facebook.com/GenerazioneIdentitaria/

https://www.facebook.com/GenerazioneIdentitaria/posts/1387181904710351

Zde je na připomenutí skvělá práce organizace Gefira, která již na podzim minulého roku zmapovala dnešní invazi a díky jim jsem se naučila na stejném programu sledovat pohyb lodí neziskovek, které často je vidím zajíždět do libyjských teritoriálních vod.

[:]

Comments

comments

Zajímá se o aktuální politické dění v Evropě. Žije v Itálii. Monika Pilloni Blog Její články z blogu jsou přejímány s jejím souhlasem.