Proč? Protože „teď, nebo nikdy“! To byl název shromáždění, které se konalo včera v podvečer v Praze na Malostranském náměstí. Demonstrace, která byla namířena především proti bývalému ministru financí Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO se zúčastnili necelé dvě stovky lidí. Na demonstraci dorazil také bývalý ministr financí Miroslav Kalousek a aktivisté z tzv. „Pražského Majdanu“. Na náměstí, stejně tak jako při květnových demonstracích, nechyběli petiční stánky prezidentských kandidátů, Michala Horáčka a Marka Hilšera.

Miroslav Kalousek na Malostranském náměstí

Demonstrace se konala v den, kdy poslanecká sněmovna jednala o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Tuto akci, stejně jako květnové „Proč? Proto!“ svolala Šárka Fialová, Michal Majzner, Tomáš Kozel a Radovan Bláha. Akce měla poukázat  na pět zásadních problémů, které mohou být spojeny s Andrejem Babišem. Mezi tyto faktory by měl například patřit život Andreje Babiše v minulém režimu a také původ jeho bohatství. Aktivista Michal Majzner spekuloval o tom, že peníze, které Babišovy odstartovali podnikání, by mohli pocházet od komunistické StB nebo i od sovětské KGB. Zhruba v polovině shromáždění, vystoupil na pódium jeden z organizátorůa a oznámil,  že sněmovna hlasovala pro vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Toto přítomní přijali s potleskem. Na akci promluvil také promluvil a zazpíval písničkář a youtuber Quido Černý, který mimo jiné řekl, že voliči Babiše jeho zvolením získají takříkajíc „dva v jednom, Babiše se Zemanem plus plastového Okamuru navrch“.

 

Quido Černý na Malostranském náměstí – video Žarko Jovanovič

Ke konci demonstrace dorazil ze sněmovny také předseda TOP09 Miroslav Kalousek. Fotil se s účastníky a také diskutoval, například se spisovatelkou a aktivistkou tzv. „Pražského Majdanu“ Jenny Nowak. Celá akce trvala přibližně jednu hodinu a poté byla oficiálně ukončena. Po skončení akce par desítek účastníků zůstalo na místě a v hloučcích diskutovali.

« 1 z 5 »

Comments

comments

fotograf, autor, administrátor a vlastník webu Freedom for Europe Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | Fotoreportáže na Flickr email:webmaster@freedomeurope.eu

more recommended stories

×
Ahoj!!
Jak vám můžeme pomoc?