Fotogalerie: Prahou dnes prošel průvod tří králů

5. 1. 2018

Prahou dnes odpoledne prošel průvod „Tří králů“ na velbloudech. Průvodů se zúčastnili stovky lidí. Kromě těch, kteří za králi přišli cíleně, byl průvod s velbloudy zpestřením pro zahraniční turisty. Touto tradiční akcí Arcidiecézní charita Praha upozorňuje na Tříkrálovou sbírku, kterou pořádá Charita ČR již osmnáctým rokem. Výtěžek ze sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným.

Prahou dnes prošel tradiční průvod „Tří králů“. Před započetím průvodů, třem králům a průvodu v kostele sv. Tomáše na Malé straně požehnal kardinál Dominik Duka. Poté se účastníci shromáždili na Malostranském náměstí, odkud průvod vyrazil přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde byla jeho konec. Na Staroměstském náměstí pak na jeho závěr zazněla „Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.“  v podání vice jak stodvaceti členného smíšeného sboru a orchestru při Římskokatolické farnosti u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně pod vedením Václava Revendy. Touto tradiční akcí Arcidiecézní charita Praha upozorňuje na Tříkrálovou sbírku, kterou pořádá Charita ČR již osmnáctým rokem. Výtěžek ze sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným.Většina výtěžku, 65 procent, pomáhá přímo v tom regionu, kde byl vykoledován. Desetina výnosu je určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

Video z akce – Raptor TV

Comments

comments

fotograf, autor, administrátor a vlastník webu Freedom for Europe Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | Fotoreportáže na Flickr email:webmaster@freedomeurope.eu

×
Ahoj!!
Jak vám můžeme pomoc?