[:cs]DORTMUND: UPRCHLÍCI ÚTOČILI NA POLICII, HOŘEL KOSTEL A DOŠLO I NA SEXUÁLNÍ ÚTOKY[:]

[:cs]01. leden 2017 Dortmund / Německo

S Novým rokem přinášejí německá média zprávy o silvestrovském dění z různých koutů Německa. Díky vysokému počtu nasazených policistů a dalších záchranných a bezpečnostních složek nedošlo podle zpráv policie k větším incidentům, zpravodajské servery ale tak optimistické nejsou.

Vyhrocená situace v Dortmundu

Na Silvestra se v pozdních odpoledních hodinách sešlo v centru města kolem tisícovky mladých mužů, převážně původem ze severní Afriky a Blízkého východu. Policie zažádala v této souvislosti o posily. Jak se v pozdějších hodinách ukázalo, nutnost velkého počtu policie byla nutností.

Na náměstí „Platz von Leeds“ si uprchlíci vybíjeli svojí agresivitu

Jak uvádí server DortmundEcho, již tak vypjatá situace se o půlnoci ve středu města ještě více přiostřila. Kolem tisícovky mladých imigrantů arabského původu se sešlo na Platz von Leeds mezi ulicí Brückstraße a kostelem Reinoldikirche. Shromáždění zachytili fotoreportéři deníku Ruhr Nachrichten.
Imigranti stříleli nekontrolovatelně zábavní pyrotechnikou, úmyslně mířily střely na policisty a kostel Reinoldikirche. Stavební lešení kostela díky tomu začalo hořet. Policie musela proti davu několikrát zakročit.

Syrští přívrženci teroristické organizace Svobodné syrské armády (FSA) v centru dění

Ve středu dění u kostela Reinoldikirche skupina Syřanů mávala vlajkou teroristické organizace Svobodné syrské armády (FSA). Podle médií údajně oslavovali „klid zbraní v Sýrii“. Žurnalista Peter Bandermann na svém twitterovém účtu zveřejnil video, na kterém je počínání Syřanů zřetelně viditelné.

Z Dortmundu jsou hlášeny první sexuální útoky na ženy

Kolem 21:00 hodiny byly dvě mladé ženy zhruba 100 metrů od centra obestoupeny zhruba dvacítkou arabských mladých mužů, kteří se trhli od třistačlenné skupiny. Opakoval se scénář z minulého roku – dívky byly osahávány a okradeny. Muži hovořili převážně lámanou angličtinou.
24. letá dívka se svěřila deníku NRZ se svým hrůzným zážitkem.
„… Poté mě sahal na zadek, nejprve jednou, potom několikrát. Potom měl ruce už úplně všude, nemohla jsem nikam utéct. Vždy jsem se mu vysmekla, ale ostatní si se mnou pohazovali jak s kusem dobytka po celé ulici. Muži byli ve věku od 17. do 24. Let, měli tmavé vlasy a tmavou kůži a my jsme jim nerozuměly…“, popisuje hrůzný zážitek jedna z obětí arabských imigrantů.

Policie hledá další ženy, které se staly oběťmi sexuálních napadení a okradení. Podle policie dva zmíněné případy nebudou ze Silvestrovské noci ojedinělé.

[:]

Comments

comments

more recommended stories