[:cs]Demonstrace na podporu švédského policisty Petera Springareho.[:]

[:cs]

Pro jedny je hrdina, pro druhé rasista. Švédský policista Peter Springare z jednotky pro boj se závažným zločinem ze 150tisícového města Örebro má našlápnuto k tomu stát se velkou osobností, která svět seznamuje s ústupky, jenž švédská vláda provádí na úkor Švédů imigrantům. Dne 3. února 2017 rozhodl, že bez ohledu na následky se veřejně podělí o skutečnosti, které během práce zjistil.
Švédský policista Peter Springare
Švédský policista Peter Springare

Toho dne napsal na svůj facebookový profil:

„Už toho mám dost. To, co vám napíšu, nebude politicky korektní. Ale mně už je to jedno, stejně se chystám do důchodu. Je to přesně to, co máme zakázáno zveřejnit, ačkoliv to je pravda. A není to vůbec v souladu s tím, co tvrdí politici. Naši důchodci jsou na tom strašně, školství je v nepořádku, zdravotnictví je peklo, policie je zcela zničena. Všichni dobře vědí proč, ale nikdo se to neodvažuje říct.
Tohle jsem řešil celý týden od pondělí do pátku: znásilnění, znásilnění, loupeže, napadení, znásilnění, napadení a znásilnění, vydírání, napadení, násilí páchané na policii, hrozby policii, drogová kriminalita, pokus o vraždu, znásilnění… znovu a znovu. Podezřelí: Ali Mohammed, Mahmood, Mohammed, Muhammad Ali, znovu, znovu, znovu…Pachatelé těchto zločinů jsou z těchto zemí:: Irák, Irák, Turecko, Sýrie, Afghánistán, Somálsko, Somálsko, Sýrie, znovu Sýrie, Somálsko, nezjištěno, nezjištěno, Švédsko. Polovina z podezřelých nemají žádné platné doklady. Což samo o sobě obvykle znamená, že lžou o své státní příslušnosti a identitě. A to teď mluvíme jen o obci Örebro. A tato kriminalita vyčerpává naši vyšetřovací kapacitu na 100%.“

Po uveřejnění jeho statusu, kde popisoval zločiny za pět pracovních dní a národnosti jejich pachatelů, vzbudil celosvětové reakce. Ve Švédsku svázaném politickou korektností tahle zpráva zapůsobila jako bomba. Jedni v Peterovi našli svého hrdinu a zároveň se v médiích rozjela kampaň, obviňující ho z rasismu a vyvolávání nenávisti. Lidé ho na sociálních sítích nazývají neonacistou a obviňují ho z rasismu. To ale policista odmítá. „Pokud nemůžete diskutovat o problému kriminality mezi imigranty, aniž by to někdo připisoval rasové propagandě, jsme v pořádném maléru. Potíž je v tom, že o tom nikdo mluvit nechce,“ napsal Peter Springare. Vyjádřil se dokonce i premiér Stefan Löfven:

„Nevím, jak to vypadá v Örebru, ale z širší perspektivy si jen velmi těžko dokážu představit, že by 100 procent kapacity policie zaměstnávala trestná činnost imigrantů. Takový obrázek pokládám za velmi, velmi těžko uvěřitelný. Chtěl bych poznamenat, že to není pravda,“ řekl Löfven podle serveru listu Expressen.

Na facebooku vznikla na jeho podporu i facebooková skupina, která k dnešnímu dni čítá 214 165 členů. Za Springara se postavila i část kolegů.

„Pokud se vyjadřuje jako úřední osoba, měl by být v otázce etnicity mimořádně opatrný. Pokud (ale) chce mluvit o problému s kriminalitou mezi imigranty ve svém volném čase, má právo na svobodu projevu jako každý jiný,“
řekl rádiu P4 Extra šéf švédské policie Dan Eliasson. Dodal, že Springara zná a že je to velmi dobrý člověk.

I v české republice se koná demonstrace na jeho podporu .  Akce se koná 3. březen v 16:30 před velvyslanectvím Švédska Úvoz 13, Hradčany, Praha

Pojďte veřejně dokázat, že si vážíme svobody slova a možná i dodat odvahu dalším lidem, kteří dokáží najít civilizovaná a efektivní řešení problémů sužujících naši evropskou pospolitost.
Přijdte tedy v pátek, 3. března 2017, podpořit našeho švédského kolegu a jeho myšlenku na otevřenou debatu, bez přívažku politické korektnosti. píše se u události.

Také je u události řečeno: „Akce v žádném případě nebude mít politický či xenofobní podtext!
Jakýkoliv pokus o její zneužití k těmto přízemním pohnutkám bude eliminován v samotném počátku a to nejen organizátory demonstrace, ale i příslušníky bezpečnostních sborů ČR.“

Na serveru Unie bezpečnostních složek se k události píše:

Unie bezpečnostních složek podporuje myšlenku solidarity s příslušníky bezpečnostních složek jak doma, tak i v zahraničí, a proto vyzýváme obdobně smýšlející kolegy i civilní občany, aby přišli podpořit našeho švédského odvážlivce, který si „dovolil“ prolomit bariéru falešné korektnosti. Nechceme nijak o dané věci politicky spekulovat, nýbrž pouze a jenom solidárně podpořit severského kolegu.

Praha 3. 3. 2017 v 16: 30

Zdroj:

Echo 24novinky.cz, iDnes, Týdeník policieUnie bezpečnostních složek

 [:]

Comments

comments

fotograf, autor, administrátor a vlastník webu Freedom for Europe Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | Fotoreportáže na Flickr email:webmaster@freedomeurope.eu