[:cs]Demonstrace na podporu švédského policisty v Praze[:]

[:cs]

V Praze se před Švédským velvyslanectvím dnes v 16.30 konala demonstrace na podporu švédského policisty Petera Springareho. Na akci dorazilo několik desítek lidí. Akce se obešla bez jakýkoliv incidentů.

Praha 3. 3. 2017

V Praze na Pohořelci v 16:30 se před Švédským velvyslanectvím dnes konala demonstrace na podporu švédského policisty Petera Springareho (o Peter Springare a demonstraci jsme psali zde). Na akci dorazilo několik desítek lidí, včetně některých občanských aktivistů z protiimigrační scény. Celá akce trvala přibližně 40 minut a obešla se bez jakýkoliv incidentů. Švédský policista Peter Springare z jednotky pro boj se závažným zločinem ze 150 tisícového města Örebro se 3. února 2017 rozhodl, že se bez ohledu na následky veřejně podělí o skutečnosti, které během práce zjistil. Toho dne na svém facebookovém profilu zveřejnil status, kde popisoval zločiny za pět pracovních dní a národnosti jejich pachatelů a tím vzbudil celosvětové reakce. Ve Švédsku svázaném politickou korektností tahle zpráva zapůsobila jako bomba. Jedni v Peterovi našli svého hrdinu a zároveň se v médiích rozjela kampaň, obviňující ho z rasismu a vyvolávání nenávisti. Jak zmínil jeden z řečníků ve Švédsku, na rozdíl od České republiky, nesmí policie zveřejňovat statistiky trestných činů.  Přestože byla ve Švédku snaha tento čin Petera Springareho kriminalizovat, byla všechna obvinění proti němu stažena. Na závěr demonstrace byl přečten pozdravný dopis od samotného švédského policisty. Po ukončení demonstrace se všichni účastníci pokojně rozešli.

Fotogalerie

[flagallery gid=30]

Foto: © Michal Hrubý Photography

Záznam:

[:]

Comments

comments

fotograf, autor, administrátor a vlastník webu Freedom for Europe Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | Fotoreportáže na Flickr email:webmaster@freedomeurope.eu

more recommended stories