[:cs]Další útok v berlínském metru, policie hledá čtyři muže[:]

[:cs]

Jeden z pachatelů útočí na bezdomovce

17:17 5.8.2017 Berlín / Německo

Ve stanici berlínské podzemní dráhy Mehringdamm byl 14. května 2017 brutálně napaden bezdomovec. Tento případ je dalším v dlouhé řadě podobných případů, které se staly v berlínském U Bahnu. Policie nyní zveřejnila fotografie pachatelů a žádá veřejnost o pomoc při hledání pachatelů.

Portrét prvního útočníka z berlínské podzemní dráhy / Foto: Berliner Polizei

32. letý, podle listu BZ (Berliner Zeitung) podnapilý muž seděl ve stanici podzemní dráhy na lavici. Jak uvedli očití svědci, do stanice přišli čtyři mladí muži, kdy jeden z nich delší dobu pozoroval svojí budoucí oběť. Když bezdomovec na jednoho z útočníků promluvil,

Portrét druhého útočníka z berlínské podzemní dráhy / Foto: Berliner Zeitung

muž se proti němu rozběhl a bezdomovce několikrát udeřil do obličeje. Agresorovi přispěchali na pomoc další dva jeho kumpáni. Když první z útočníků přestal bezdomovce mlátit, druhý muž udeřil bezdomovce tak silně pěstí do obličeje, že spadl z lavice.

Útočníci přestali muže bít v momentě, kdy k nim přistoupila jedna žena. Poté opustila čtyřčlenná skupina nástupiště. Čtvrtý muž, který přišel s útočníky, se sice podle BZ na napadení bezdomovce nepodílel, ale také svým kumpánům v jejich počínání nikterak nebránil. Útočníci jsou podle popisu ve věku 16 – 20 let.

Policie nyní po útočnících pátrá a vyzývá veřejnost o pomoc.

Příspěvek připravil: Zdeněk Chytra

 

 

 [:]

Comments

comments

občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Profil na facebooku email: zdenek.chytra@freedomeurope.eu

more recommended stories