[:cs]ČSSD navrhuje zdanění zaměstnanců i firem podle výše příjmů. Proč je návrh ČSSD na progresivní dań z příjmu jen jejím jejím dalším populistickým a falešným krokem před volbami?[:]

[:cs]

Proč je návrh ČSSD na progresivní dań z příjmu jen jejím jejím dalším populistickým a falešným krokem před volbami?
ČSSD přichází s návrhem progresivní daně pro firmy i občany.

Ilustrační foto
Autor: Jakub ŠkodaVlastní dílo, Volné dílo, Odkaz

Hned na začátku je třeba si říci, že daň z příjmu, je fakticky jednou z daní určenou z dlouhodobého hlediska na odpis, její podíl na příjmech státní rozpočtu se neustále snižuje a je nahrazován DPH a spotřební daní, dá se tedy říci že den jejího zrušení se blíží.
Kdyby chtěla ČSSD něco udělat pro zaměstnance tak daň z příjmu zruší zcela, protože právě oni jsou jejími hlavními plátci. Daň je fakticky, díky dańovým odpočtům, progresivní již dnes, ČSSD chce svým voličům říci, zdaníme bohaté tím, že zavedeme vyšší sazbu pro vysoké příjmy, je to ale naprosto falešná představa i slib, protože bohatí resp. lidé s vysokými příjmy neplatí vyšší dań, protože mají spoustu legálních možností jak dań obejít.
Takže sečteno a podtrženo z pohledu osob resp. občanů je progresivní dań jen plácnutím do vody ve stylu aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
Jediným daňově perspektivním nástrojem jsou daně ze spotřeby a majetku.
Progresivní dań z příjmu pro firmy je už holý nesmysl úplně, stát má požadovat nájemné za podíl na trhu, který firma zabírá, snaha naprosté většiny firem je podíl na trhu před ziskem, jedině u menších firem, které beztak nemají podléhat progresivní sazbě je preferován zisk.
Jediné co by velké firmy z pohledu placení daní opravdu zasáhlo je zdanit jejich podíl na trhu, klidně progresivní sazbou, ale ne zisk, který snadno optimalizují a přesouvají za hranice.
Danově perspektivním řešením je například zdanit podíl na trhu, ten snadno kontrolovatelný obratem i počtem naturálních jednotek například počtem kusů či počtem připojených uživatelů resp. uživatelů využívajících danou službu. Za mě opět klidně dań z příjmu právnických osob zrušit.
Progresivní dań ze zisku neznamená nic jiného, než to, že velké nadnárodní firmy nebudou platit dań v ČR, ale jinde.
Takže z dílny ČSSD nic jiného než populismus akce typu at jsou lidé spokojení a vše zůstane při starém nebojte se sponzoři.
Žarko Jovanovič
Hej Občané!, z.s.

https://www.facebook.com/hejobcane
[:]

Comments

comments

Administrátorský profil, k publikování příspěvků autorů, kteří nemají profil na stránce

×
Ahoj!!
Jak vám můžeme pomoc?