Izraelský premiér Benjamin Netanyahu zkritizoval evropské reakce na rozhodnutí prezidenta USA. Donald Trump ve středu oznámil, že Spojené státy uznají Jeruzalém jako hlavní město Izraele a přesunou tam svou ambasádu. Ve čtvrtek se k tomu vyjádřil i Miloš Zeman na TV Barandov. Podle Zemana by podobný přesun měly provést i Evropská unie a Česká republika.

 

Benjamin Netanyahu
By U.S. Department of State – https://goo.gl/3mNePq, Public Domain, Link

Izraelský premiér Benjamin Netanyahu kritizoval evropské reakce na rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa o přemístění velvyslanectví USA do Jeruzaléma. „Slyším z Evropy mnoho hlasů, které odsuzují historické oznámení prezidenta Trumpa. Ale neslyšel jsem žádné odsouzení bombardování Izraele a odsouzení podněcování nenávisti proti nám.“ řekl Netanyahu v sobotu. V neděli se v Paříži Netanyahu setká s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. V pondělí bude následovat setkání s ministry zahraničí Evropské unie v Bruselu. Proti rozhodnutí amerického prezidenta uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele ve světě protestovali tisíce muslimů ( psali jsme zde ). Nerozhodnost Evropské unie i jednotlivých států jednoznačně zaujmout postoj k palčivým otázkám týkající nejen k otázkám Izraele a Palestiny, ale k čemukoliv kde to byť i jen trochu týká islámu, je známá. Svůj jednoznačný postoj k danému tématu jasně sdělil prezident republiky Miloš Zeman také na včerejším sněmu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura – SPD.

Zdroj: Frankfurter Allgemeine

Prezident Miloš Zeman na celostátní konferenci SPD – video: Žarko Jovanovič – Raptor TV

Vyvolá rozhodnutí USA o uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele zvýšenou vlnu terorismu ?

Comments

comments

fotograf, autor, administrátor a vlastník webu Freedom for Europe Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | Fotoreportáže na Flickr email:webmaster@freedomeurope.eu

×
Ahoj!!
Jak vám můžeme pomoc?