[:cs]Afghánský azylant: „Za měsíc jsem tu opět zpátky a zabiju Němce.“[:]

[:cs]

14:17 18.6.2017 Norimberk / Německo

Norimberská policie obhajuje svůj zásah ve škole, kde se 31. května zadržela 20. letého Afghánce. Ten dostal soudní příkaz o vyhoštění, který mu ale nebylo možno doručit na adresu jeho bydliště, protože nebyl na místě k zastižení. Zatčení doprovázely protesty některých studentů a levicových aktivistů, které se zvrhly v nepokoje. Při zatčení azylant vyhrožoval, že se za měsíc vrátí a Němce zabije.

Podle deníku WELT se policie neúspěšně šestkrát pokusila 20. letému Afghánci doručit písemný příkaz o vyhoštění. Protože nebyl na adrese pobytu k zastižení, rozhodla se norimberská policie k zadržení azylanta ve škole, kam chodil. Norimberský soud ale zamítl poslat azylanta do zadržovací vazby (Abschiebehaft), a tak byl mladý Afghánec propuštěn další den na svobodu. Před budovou soudu ho přivítalo zhruba 25 studentů a třídní učitel. Cizinecký úřad (Ausländerbehörde) mohl proti rozhodnutí podat stížnost.

Afgháncovo zatčení provázely ve škole protesty některých studentů, deník WELT potom uvádí, že došlo i ke spontánním nepokojům a demonstracím. Před školou musela policie použít proti levicovým aktivistům i slzný plyn. Při zásahu bylo zraněno devět policistů a pět osob bylo zadrženo. Šéf Sociálních demokratů (SPD) Martin Schulz požaduje zrušení vyhošťování azylantů zpět do Afghánistánu.

20. letý Afghánec podle vyjádření policie při zatčení vyhrožoval útokem. Doslova řekl: „Za měsíc jsem tu opět zpátky a zabiju Němce.“ ZA tento výrok se měl azylant později omluvit. Vedení města označilo chování azylanta v souvislosti s azylovým řízením za „nespolupracující“. A to mimo jiné i z toho důvodu, že se osmkrát odmítl podílet na vyřízení jeho cestovního pasu. Jak deník WELT uvádí, Afghánec měl roky v Německu při azylovém řízení podvádět a lhát. Do Německa přišel jako mladistvý bez dokladů.[:]

Comments

comments

občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Profil na facebooku email: zdenek.chytra@freedomeurope.eu

more recommended stories