26. letý muž si může přestavět stodolu, musí zde ale ubytovat „uprchlíky“

Žadatelé o azyl – Ilustrační foto – autor-Albtalkourtaki – Wikimedia Commons

17:06 5.9.2017 Leopoldshöhe / Německo

26. letý Dominik Deppe by rád přestavěl stodolu po rodičích, kde si chce vybudovat byt. Kraj Lippe mu sice přestavbu povolil, ale pouze za podmínky, že ve vybudovaném bytě ubytuje na tři roky „uprchlíky“. Na protest proti tomuto rozhodnutí majitel nemovitosti zažádal v Německu o azyl.

Minulý rok se v německém Leopoldshöhe vyostřil spor mezi vedením kraje a 26. letým majitelem bývalého zemědělského objektu Dominikem Deppe. Ten se chtěl odstěhovat z domu od rodičů a nevyužitou stodolu přestavět na byt. Přestavbu stodoly ale zatrhlo vedení kraje Lippe. To sice majiteli objektu přestavbu stodoly povolilo (cena přestavby byla 80 000 Euro, tedy zhruba 2 miliony Kč), ale pouze v případě, že v nově vybudovaných soukromých ubytovacích prostorách ubytuje po dobu tří let „uprchlíky“. Úřad neřešil otázku, zda tam bude moci bydlet i majitel nemovitosti.

Na protest proti tomuto rozhodnutí podal Dominik Deppe ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko (NRW) žádost o azyl. Ministerstvo vnitra NRW žádost zamítlo, protože Dominik Deppe jako německý občan nemůže takovou žádost podat.

Pro „Neue Westfälische“ Dominik Deppe dodává:

„Nyní jsem bezradný. Nemám nic proti uprchlíkům, přesto bych nové bydlení raději sdílel se svojí přítelkyní.“

Jak celý spor dopadl se nám bohužel zjistit nepodařilo.

Příspěvek připravil: Zdeněk Chytra

Comments

comments

občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Profil na facebooku email: zdenek.chytra@freedomeurope.eu